, 26 Червня
booked.net

У школах Тульчинської громади навчатимуться 90 дітей біженців

За час повномасштабної війни росії з Україною Тульчинська міська громада прийняла 6575 транзитних внутрішніх переселенців. Станом на 15 березня в громаді перебуває 3302 людини з регіонів, постраждалих від військових дій. Серед них – 1677 дітей і 71 маломобільна людина з інвалідністю. Про це повідомила заступниця Тульчинського міського голови Алла Поваляєва.

За її інформацією, всі біженці розселені, забезпечені харчуванням та всім необхідним.

– 90 переселенців написали заяви, щоб їхні діти могли навчатися в школах, – зазначає Алла Поваляєва. – Це буде дистанційна форма навчання.

За словами Алли Поваляєвої, серед дітей шкільного віку п`ятеро – одинадцятикласники.

– Вирішуємо питання, щоб ці діти наприкінці навчального року змогли отримати документи про освіту, – додає заступниця міського голови.

Для транзитних переселенців у громаді підготовлені приміщення у 15 закладах дошкільної освіти, 12 дитсадків були задіяні у цьому процесі.

Біженців також поселяють у бібліотеці, приймальних відділеннях лікарень, в реабілітаційному закладі «Промінь надії», в гуртожитках вищого професійного училища та коледжу ветеринарної медицини.

– Багато переселенців висловили бажання залишитися в нашій громаді на певний час і придбати житло, – каже Алла Поваляєва. – Попри те, що держреєстри нині не працюють, Центр надання адміністративних послуг нині може надати людям допомогу в цьому питанні. А жителі громади, в свою чергу, надають пропозиції щодо продажу житла.

При реєстрації переселенцям надаються контакти керівників медичних закладів, щоб люди могли звертатися туди по допомогу. Це стосується й постановки на облік вагітних жінок.

– Щоправда, поки вагітні були тільки серед транзитних біженців, – зауважує заступниця міського голови. – Але лікарні громади готові надавати всі необхідні  медпослуги майбутнім мамам.

Голова обласної Ради Вячеслав наголошує, що на Вінниччині в громадах для створення належних умов для переселенців беруть участь жителі й керівники громад, представники бізнесу, фермери, органи державної влади та самоврядування.

– Дякую і передаю цю вдячність від переселенців, бо маю можливість спілкуватися з ними, – сказав Вячеслав Соколовий.

Довідково. Тульчинська міська рада звертається до громадян, які приїхали до громади через військову агресію Російської Федерації проти України:

Для реєстрації переселенців та визначення соціальних потреб, просимо звернутися з паспортом:

– в м.Тульчин – до відділу Центр надання адміністративних послуг адреса м.Тульчин вул. Миколи Леонтовича , 65

– в селах – до старостинських округів.

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня
22 Червня