, 11 Червня
booked.net

У Турбівській громаді оновлюють автономне енергообладнання

Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву у 2021 році підписав меморандум про співпрацю з Турбівською територіальною громадою. Результатом цієї співпраці стала реалізація низки проєктів.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий побував з робочою поїздкою у Турбівській громаді. Він оглянув один із проєктів – технічне переоснащення котельні, яка забезпечує теплом дитячий заклад та загальноосвітню школу.

– Тепло – це важливий елемент як у побуті, так і в соціальних і навчальних  закладах. Тому громади області впродовж року готувалися до зимового періоду. Альтернативне опалення – це економія коштів і гарантія того, що теплом буде забезпечений той чи інший заклад, – каже Вячеслав Соколовий. – Зараз ми у Турбівській громаді бачимо, що вони скористалися пільговим кредитуванням Фонду сприяння  інвестиціям та будівництву. Селищна рада використала цю можливість, щоб придбати котли на альтернативному твердому паливі.

Голова обласної Ради зазначив, що у громаді подбали також про генератор.

– Така робота ведеться в кожній громаді області, – додає Вячеслав Соколовий. –Турбівська громада активна, дякуючи, в першу чергу, голові громади – Ігорю Соцю та тим людям, які з ним працюють.

Твердопаливні котли потужністю по 200 кВт.

Турбівський селищний голова Ігор Соць підкреслив важливість співпраці з обласною Радою.

– Вже не перший рік співпрацюємо з комунальним підпримємством обласної Ради – з Фондом сприяння  інвестиціям та будівництву. Реалізуємо проєкти, які потрібні нашій громаді, – каже Ігор Соць. – Це альтернатива на подальші роки, адже ніхто не знає, чи буде завтра газ та світло. Ми придбали також генератор, завдяки якому можна буде опалювати приміщення, навіть коли не буде світла. Крім того, економія на теплопостачання складе 30-40%.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий також оглянув реалізацію ще одного проєкту – встановлення дизель-генератора у місцевій лікарні.

Директор КНП «Турбівська селищна лікарня» Володимир Степаненко розповів, що нині наявність генератора є обов’язковою вимогою НСЗУ для надання пакетів.

– Генератор – потужний. Максимальне навантаження – 70 кіловат. Він забезпечує всі корпуси лікарні, а також котельню, рентген і насоси, – каже Володимир Степаненко. – Генератор у лікарні – це один із найважливіших проєктів. Адже світло там повинно бути постійно.

У місцевій лікарні, крім цього проживають 25 внутрішньо переміщених осіб – з Авдіївки, Лиману та Бахмуту. Усі – люди з інвалідністю, п’ятеро з них – лежачі.

Голова Обласного фонду сприяння інвестиціям та будівництву Олександр Паламарчук розповів, що співпраця з Турбівською територіальною громадою розпочалася з розчищення русла річки Вільшанка.

– Особливість співпраці у тому, що частину прибутку, отриманого від  розчищення русла, нашою комунальною організацією було спрямовано на кредитування систем водопостачання громади, – каже Олександр Паламарчук. – Цього року, попри важку ситуацію і військову агресію, вдалося реалізувати на території Турбова два проєкти. Один з них – купівля дизель-генератора для потреб лікарні вартістю 800 тис. грн, другий – будівництво котельні на твердому паливі вартістю 3,5 млн грн. Громада повертатиме кошти протягом п’яти років.

Останні новини

Новини

10 Червня
9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня