28 Березня
booked.net

У Вінниці модернізують системи теплопостачання

У напрямку енергоефективності на підприємстві “Вінницяміськтеплоенерго” проводиться робота пов’язана з очищенням та промивкою внутрішніх поверхонь трубопроводів при транспортуванні теплоносія та трубопроводів в середині котлів та теплообмінників.

Якщо раніше на підприємстві відбувалась робота за методом кислотної відмивки водопідігрівачів малої потужності, то на сьогодні в цьому напрямку на підприємстві досягнули значних результатів завдяки впровадженню нових технологій, а саме:

  • парові котли, в яких не можливо ніяким хімічним способом видалити відкладення залізо-окисів на внутрішніх стінах труб, очищення відбувається шляхом гідродинамічної промивки. Під тиском понад 1000 атмосфер, через форсунку, внутрішні поверхні труб відмиваються. Завдяки цьому котли, в яких в цьому році вже мала б замінюватись трубна частина, прослужать ще багато років, тому що внутрішні поверхні прочищенні, теплопровідність збільшена і метал не буде вигорати через внутрішні відкладення;
  • задля енергоефективності котлів виконують такий комплексний підхід, як встановлення електромагнітних шламоуловлювачів на великих котельнях та на котельнях середньої потужності, який дозволить вловлювати механічні домішки, які відмиваються під час промивки.

Сама промивка здійснюється комплексно, шляхом введення реагентів у підживлювальну воду і, відповідно, протягом місяця – двох насичується весь об’єм тепломереж реагентом, який зсередини відмиває труби. Відходи від промивки попадають до шламоуловлювачів і періодично видаляються з системи, – інформує підприємство “Вінницяміськтеплоенерго”.

Така робота на підприємстві проводиться лише перший рік, але така очистка вже зменшила опір котлів. Це делікатний тривалий процес, який через 3-5 років покаже значну економію енергоресурсів та покращить корисну тепловіддачу споживачам.

Як збільшують строк експлуатації тепломереж

З 2016 року на котельнях підприємства проводиться комплекс робіт:

  • встановлено устаткування для знекиснення води – спіровенти та редоксфільтри (устаткування для видалення кисню) для запобігання кисневої корозії у трубах;
  • встановлено шламоуловлювачі;
  • проводиться відмивка відкладень хімічними реагентами з внутрішніх поверхонь тепломереж та котельного обладнання, з наступним видаленням через шламоуловлювачі.

Проведення такого комплексу робіт дає можливість зменшити опір зовнішніх та внутрішньобудинкових тепломереж, що своєю чергою дає можливість зменшити витрати електроенергії на привід двигунів мережевих насосів та значно зменшити витрати палива (газ, тріска) за рахунок збільшення відпуску корисного тепла та збільшити строк експлуатації тепломереж.

Останні новини

Новини

27 Березня
26 Березня
25 Березня