
Із 1-го січня цього року змінилися правила виїзду мобільних бригад до пацієнтів з підозрою на CОVID-19. Таке рішення ухвалила НСЗУ.
У Вінницькій міській раді повідомляють, що відтепер тест на коронавірус можна буде здати у п’яти ЦПМСД міста, МКЛ №1 та №2, а також у пологових будинках №1 та №2. У цих закладах роблять швидкі тести, ІФА та ПЛР. У пунктах забору із 1-го січня проведено 960 заборів матеріалу для ПЛР, зроблено 127 швидких тестів, набрано 201 зразок для ІФА.
– Робота мобільних бригади наразі не оплачується НСЗУ. Однак, ми направлятимемо їх до дітей, людей, які старші 60 років, інвалідів першої групи, які не можуть самостійно пересуватися. Ми в цілому підходимо таким чином, щоб зберегти баланс між тестуванням у пунктах прийому і відбором матеріалів вдома, – розповів директор департменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.
У Національній службі здоров’я України пояснюють, що змінили алгоритм тестування на COVID-19, аби розширити доступ пацієнтів до тестування і швидше виявляти інфікованих коронавірусом. А саме – тестування пацієнтів з підозрою на COVID-19 буде проводитися на первинній ланці та на рівні амбулаторної допомоги.
Зміни передбачають, що тестування на коронавірус будуть робити людям з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції. Раніше тестували пацієнтів лише з симптомами COVID-19 та пневмонії.
Відбір матеріалів для тестування та їх транспортування у лабораторний центр МОЗ тепер входить до пакету з надання медичної допомоги на первинній ланці. І є безоплатним для пацієнта з підозрою на COVID-19.
У 1-му кварталі цього року не буде пакету послуг для мобільних бригад, що беруть матеріал для тестування у пацієнтів з підозрою на COVID-19. Натомість Центри надання первинної меддопомоги створюють пункти тестування. Медики виїжджають до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів самостійно. Також Центри медико-санітарної допомоги мають можливість домовитися між собою та створити спільні пункти тестування або мобільні бригади.
До пакету первинної медичної допомоги додали скринінгове обстеження. А саме – тестування методом експрес-діагностики – швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування.
Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять:
- людям з підозрою на COVID-19,
- людям з симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії;
- пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації;
- особам, які були у тісному контакті з хворим на COVID-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне розповсюдження COVID-19.