, 1 Жовтня
booked.net

У Вінниці пройдуть Дні європейської спадщини

Протягом 15-25 вересня у Вінниці триватимуть Дні європейської спадщини (ДЄС). Велика частина програми буде присвячена темі екології та зеленої економіки: на учасників чекає плогінг, урбан-прогулянки малими річками та екскурсії на виробництва.

«Дні європейської спадщини – це щорічна ініціатива Ради Європи, до якої Вінниця долучається уже вчетверте. Цьогоріч темою заходів стала спадщина, тож вінничани й гості міста можуть зробити перші кроки, щоб жити в гармонії з довкіллям, та дізнатися, як культурна і природна спадщина сприяють більш стійкому майбутньому. Усі основні заходи будуть поділені на три смислові блоки: 1) екологія, 2) зелена економіка, 3) історія та архітектура. І тема перших двох має на меті привернути увагу до збереження природи та біорозмаїття. Серед заходів – прогулянки, дослідження лісових масивів чи геологічних об’єктів», – каже директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені.

17 вересня відбудуться дві безкоштовні урбан-прогулянки з мікролекціями про малі річки Вінниці: про їхню історію, ландшафт, біорізноманіття та рекреаційний потенціал. Вони стартують одночасно о 10:00 з двох різних локацій, але зійдуться в одній точці на воркшопі, де учасники обох екскурсій зможуть поділитись враженнями та думками. Детальніше з маршрутом можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/UCbVlQ5

Також 17 вересня відзначають Всесвітній день плогінгу, що зародився у Швеції в 2016 році. Назва руху поєднує шведські слова “plocka upp” і “jogga”, що означає «збирати» й «бігти». Таким чином, під час неквапливого бігу людина збирає сміття, яке знаходить на своєму шляху. Протягом 17-18 вересня вінничани можуть долучитися до цієї екоініціативи та прибрати зелені зони та ділянки біля водойм нашого міста. А щоб заохотити більше людей взяти участь у цій акції, організатори готують цікаві подарунки для тих, хто запостить у ці дні фото чи відео з хештегом #WorldCleanupDay і теганням сторінок Visit Vinnytsia (Facebook, Instagram) та «Малі річки Вінниці» (Facebook).

В рамках заходів ДЄС можна буде дізнатися про те, як виготовити біокомпостери з черв’яками, а 15, 20 і 22 вересня – відвідати екскурсії на підприємстві «Промавтоматика», що у 2021 році стала лауреатом та ТОП-3 серед гігантів ринку в номінації «Кращий енергоефективний виробник» головної будівельної премії України IBUILD.

За всіма анонсами та реєстрацією на події стежте на фейсбук-сторінці департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради: https://www.facebook.com/vinnmarketingtourism

Останні новини

Новини

30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня