, 11 Червня
booked.net

У Вінниці пропонують прибрати пам’ятник Максиму Горькому

Автор петиції Сергій Воловик назвав вагомі аргументи, чому Вінниці не потрібен Горький:

«Горький – засновник методу соціалістичного реалізму в літературі, який сприяв закріпленню ідеології більшовизму і зміцненню сталінського тоталітаризму в СРСР.

Негативна позиція Горького щодо української мови, висловлена у 1926 році в листі-відповіді письменнику Олексі Слісаренку. Там він її називає «украинское наречие».

Горький очевидно підтримував та схвалював систему радянських концентраційних таборів ГУЛАГ. Про це свідчить його візит до Соловецького табору у 1929 році.

Горький – автор лозунгу «Если враг не сдаётся, — его уничтожают», широко використовуваного у часи сталінського терору 1937-1938 років.

За вказівкою Сталіна на вшанування пам’яті померлого у 1936 році пролетарського письменника Максима Горького паркам культури і відпочинку в містах Радянського Союзу присвоювалося його ім’я. В топоніміці радянських міст категорія «парк імені Горького» набула ідеократичного смислу і стала одним з маркерів тоталітаризму. Наш парк носив його ім’я з 1939 року.

Під пам’ятником Горькому (його встановили у 1968 році) – склепи римо-католицького цвинтаря (у вересні-жовтні 1936 року Вінницький міськком та обком КП(б)У ухвалили рішення про закриття цього кладовища і включення його до складу парку культури та відпочинку). І це ще одна причина чому цього пам’ятника не має там бути.

Вулицю Горького перейменували в м. Вінниці ще до декомунізації, а саме в 1992 році.

Перейменування парку ініціювали ще у 2017-му, перейменували у 2020 році. Настав час підтримати хвилю деколонізації, яка набирає обертів по всій країні та, нарешті, прибрати монумент оспівувачу радянського режиму з нашого парку».

Останні новини

Новини

10 Червня
9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня