, 5 Грудня
booked.net
26 Листопада, 2021, 12:06

У Вінниці створили Музей міста

На сесії Вінницької міської ради 26 листопада прийняли рішення «Про створення комунального закладу «Музей Вінниці» та затвердження його статуту». Музей буде розташовуватись по вулиці Симона Петлюри, 15-А, в будівлі, яка є пам’яткою архітектури ХІХ століття.

«Сама ідея виникла ще в 2017 році, коли ми створили Центр історії Вінниці. Команда на чолі з Олександром Федоришеним достатньо плідно пропрацювала щоб зрозуміти технологічні рішення, які необхідні при організації музею. В тому числі, працювали над тим, щоб сформувати експозиції для Музею Вінниці. Я вважаю це важливо. Музей, який стосується історії, історії країни, народу, міста, це наша ідентифікація. Я завжди наголошував на тому, що протягом майже 660 років, як Вінниця існує, були періоди розвитку і занепаду. Завжди були люди, які вболівали за розвиток Вінниці і були люди, які знищували це місто. Різні були періоди. Але головне – пам’ятати і знати свою історію», – прокоментував на сесії Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Нагадаємо, Музей розташується в будівлі, яка належала купецькій родині Львовичів. Згодом ця будівля стала Канцелярією Головного Отамана Військ і Флоту УНР, Голови Директорії Симона Петлюри. Як відомо, біля будівлі у 2017 році встановили пам’ятник Петлюрі.

Сам будинок колись був у державній власності і повернули його місту в 2020 році розпорядженням Кабміну.

Останні новини

Новини

4 Грудня
3 Грудня
2 Грудня
1 Грудня