, 4 Лютого
booked.net

У Вінниці вежа Артинова змінить музичний репертуар

Вежа на площі Європейській змінить мелодії, що відбивають час. Символ Вінниці “заспіває” “Ой у лузі червона калина” та “Молитву за Україну”.

Про це повідомляють у Музеї Вінниці, який опікується пам’яткою.

“Сьогодні ми змінюємо дві мелодії. Замість “Подоляночки”, яка лунала о 15:00, ви зможете почути таку знайому та рідну для нас усіх мелодію пісні “Ой у лузі червона калина”. А о 21-й годині, замість “Оди до радості”, звучатиме “Молитва за Україну”. Гімн України, марш “Стяг” і “Щедрик” без змін залишаються на своїх місцях”, – йдеться у повідомленні.

Крім цього перед відбиттям кожної години звучатиме коротенька мелодія, взята з музичних позивних вінницького радіо, які ще наприкінці 1990-х використовувались в ефірі. Раніше їх застосовували, як заставку на початку мовлення або для “перебивки”.

Нагадаємо, у Вінниці військові та цивільні оркестри натхненно переспівали “ой у лузі червона калина”. Кліп на композицію записували у різних куточках міста.

Довідка: 

«Червону калину» – пісня, яка стала символом незламності українського війська перед російськими окупантами.  Композиція створена Степаном Чарнецьким та Михайлом Коссаком у 1914 році. Згодом перетворилася на неофіційний гімн легіону Українських січових стрільців.

«Молитва за Україну» або ж «Боже Великий, Єдиний» – пісня створена Миколою Лисенком та Олександром Кониським у 1885 році. Вона вважається духовним славнем України.

Останні новини

Новини

3 Лютого
2 Лютого
1 Лютого