, 10 Червня
booked.net

У Вінниці Відбулася міжнародна науково-практична конференція «Микола Леонтович у контексті сучасної української та світової музичної культури»

12 грудня на базі Вінницького обласного навчально-методичного центру галузі культури, мистецтв та туризму відбулася міжнародна науково-практична конференція «Микола Леонтович у контексті сучасної української та світової музичної культури», присвячена 145-річчю від дня народження українського композитора. Участь у конференції взяли заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк і перша заступниця начальника обласної військової адміністрації Наталя Заболотна.

– Проведення сьогоднішньої міжнародної науково-практичної конференції є черговим ствердженням значення і величі Миколи Леонтовича. Ми вкотре доводимо, що навіть в умовах війни, українська культура й українське мистецтво не просто живі, але й активно розвиваються, – сказав Ігор Івасюк. – У нашої культури повинно бути майбутнє, про це потрібно дбати попри всі складнощі та виклики!

Заступник голови обласної Ради нагадав, що напередодні відбувся всеукраїнський конкурс імені Миколи Леонтовича.

– Надзвичайно приємно, що цього року претенденти були в усіх семи номінаціях з різних регіонів країни. Так, маємо переможців з Києва, Харкова, Одеси, Чернігова й Вінниці, – зазначив Ігор Івасюк. – Ми зацікавлені, щоб митці з усієї України популяризували творчість нашого славетного земляка. Його «Щедрик» відомий в усьому світі, але в багатьох країнах лише нещодавно дізналися, що народився цей твір в Україні, на Вінниччині. Тому щиро вітаю учасників сьогоднішньої конференції. Своїми творами та дослідженнями ви показуєте якою багатою, яскравою та оригінальною є наша культура, які глибокі мистецькі традиції зберігає та розвиває талановитий український народ. Такий народ – непереможний.

У рамках конференції зі своїми доповідями, присвяченими життю та творчості Миколи Леонтовича, виступили науковці та мистецтвознавці з України, Європи та США.

Останні новини

Новини

9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня