, 25 Червня
booked.net
20 Вересня, 2021, 11:03

У Вінниці з’являться платні автопарковки

У Вінницькій міській раді підготували проект нового регуляторного акту – проект рішення міської ради «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів».

Документом прописано, що у Вінниці мають з’явитись платні парковки. Розмір плати буде встановлюватись рішенням виконкому. Також виконком на конкурсних засадах відбере суб’єктів господарювання, які забезпечуватимуть функціонування та експлуатацію майданчиків для паркування транспортних засобів.

«Даний проєкт рішення підготовлений з метою впровадження на території Вінницької міської територіальної громади цивілізованої комфортної системи паркування транспортних засобів, створення належних умов для користування паркувальними майданчиками, поліпшення ситуації з підвищення рівня дотримання правил паркування, впровадження дієвого механізму контролю за дотриманням правил паркування та оплати, визначення операторів паркування на конкурсних засадах», – зазначено на сайті міськради.

Види парковок

 

 

Майданчик для платного паркування – площа території (земельна ділянка), що перебуває у комунальній власності Вінницької міської територіальної громади та визначена Вінницькою міською радою, як спеціальна земельна ділянка, відведена для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування та використовується для платного паркування згідно з встановленим тарифом та режимом, із обов’язковою сплатою збору за місця для паркування транспортних засобів.

Відведений майданчик для паркування – паркувальний майданчик для платного паркування, розміщений в межах проїзної частини вулиці або дороги та обладнаний, а також (у разі необхідності) на який встановлюються обмежувальні засоби для створення безпечних умов руху пішоходам по тротуарах.

Спеціально обладнаний майданчик для паркування – майданчик для платного паркування, розміщений поза межами проїзної частини вулиці або дороги та обладнаний.

Забороняється

Паркування транспортних засобів з порушенням вимог Правил дорожнього руху, Правил паркування транспортних засобів, Правил паркування та Правил благоустрою території Вінницької міської територіальної громади.

Паркування вантажних транспортних засобів та автобусів на міжквартальних територіях (у дворах житлових будинків).

Обладнання суб’єктами господарювання (в тому числі операторами) майданчиків для паркування на тротуарах, велодоріжках.

Влаштування майданчиків для паркування на вулицях з двома смугами руху завширшки менш як 6 метрів.

Організація відведених паркувальних майданчиків в місцях, прилеглих до закладів охорони здоров’я (лікувальних установ, що надають стаціонарно-медичну допомогу хворим), крім фармацевтичних, приватних клінік, амбулаторно-поліклінічних, діагностичних центрів та санітарно-профілактичних закладів, до дитячих дошкільних закладів і загальноосвітніх шкіл, територія яких безпосередньо прилягає до вулиці (проспекту, провулку тощо), до міських кладовищ.

Паркування транспортних засобів у місцях проведення громадсько-політичних та інших масових заходів.

Паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування без оплати вартості послуг користування майданчиками для паркування більш ніж 10 хвилин (крім спеціально обладнаних майданчиків, обладнаних автоматичними в’їзними та виїзними терміналами, на яких оплата відбувається під час виїзду з майданчику).

З метою запобігання заїзду та стихійного паркування транспортних засобів на тротуарах, площах, велодоріжках, газонах, дитячих та спортивних майданчиках, у пішохідних та паркових зонах по краю проїзної частини можуть застосовуватися антипаркувальні засоби.

Міська рада:

 • затверджує ставку збору за місця для паркування транспортних засобів на території Вінницької міської територіальної громади;
 • затверджує перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів.
 • затверджує перелік операторів, які організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

Виконавчий комітет міської ради:

 • затверджує розмір плати за користування майданчиками для платного паркування (тариф) на території Вінницької міської територіальної громади, тарифи на платні послуги з блокування (розблокування) транспортних засобів;
 • вирішує питання надання пільг для користувачів майданчиками для платного паркування, затверджує умови пільгового користування майданчиками для паркування;
 • затверджує графік роботи майданчиків для платного паркування;
 • затверджує рішення про запровадження автоматизованої системи контролю оплати вартості послуг з паркування;
 • проводить конкурси з визначення операторів для влаштування та обслуговування платних майданчиків для паркування транспортних засобів;
 • укладає з операторами договори про використання земельних ділянок, спеціально визначених для забезпечення паркування транспортних засобів;
 • ознайомлює через засоби масової інформації та офіційний сайт Вінницької міської ради власників транспортних засобів з місцями розміщення майданчиків для паркування та порядком користування цими майданчиками;
 • контролює, координує і узгоджує роботу всіх учасників системи платного паркування;
 • надає повноваження посадовим особам відділу паркування департаменту енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської радиздійснювати у випадках, визначених законом, розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою, третьою і сьомою статті 122 (у частині порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів, зафіксоване у режимі фотозйомки (відеозапису), частинами першою, другою і восьмою статті 152-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накладати адміністративні стягнення та проводити тимчасове затримання транспортних засобів.

Зауваження та пропозиції приймаються розробником регуляторного акта – департаментом енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської ради до 17:00 години 20 жовтня 2021 року на: поштову та електронну адресу департаменту енергетики, транспорту та зв’язку міської ради: 21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 59, Департамент енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської ради, каб. №1000; e-mail:dtz@vmr.gov.ua

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня
22 Червня