, 30 Травня
booked.net
5 Березня, 2021, 13:35

У Вінниці за Програмою антикризової підтримки громади підприємцям продовжено пільги

Торік у Вінниці була прийнята муніципальна антикризова програма підтримки громади «Вінничани важливі». Минулого тижня, під час сесії міської ради 26 лютого, депутати проголосували за те, щоб продовжити дію цієї програми й на 2021 рік. Серед пріоритетних сфер – економіка, адже пандемія коронавірусу відобразилась і на підприємцях. Серед пільг для цієї категорії вінничан – зменшення ставок місцевих податків і зборів (єдиний податок), звільнення від сплати за користування нерухомим комунальним майном у січні 2021 року, звільнення від нарахувань та сплати плати за договорами про встановлення земельного сервітуту. Також – впровадження механізму здешевлення вартості користування кредитними коштами та компенсація витрат роботодавців на ЄСВ за новостворені робочі місця.

Документом встановлено низку пільг для малого і середнього бізнесу. Зокрема, звільнено платників єдиного податку І групи від сплати цього податку в період з січня по травень. Нульова ставка для таких платників встановлюється з 1 січня. Деталі про цю пільгу можна отримати за телефонами: 46-04-04 (приймальня Вінницької державної податкової інспекції), 59-52-13 (департамент фінансів ВМР).

Щодо звільнення від сплати за користування нерухомим комунальним майном, то пільга надається малому та середнього бізнесу по орендній платі за комунальне майно за січень. Механізм планується затвердити в рамках Програми у березні на наступній черговій сесії міської ради. Таку пільгу отримають підприємці, які через карантин зупинили свою роботу, а тому фактично не могли користуватися цими площами. Консультацію щодо цієї пільги можна отримати за телефоном 50-90-30 (департамент комунального майна ВМР).

Також серед пільг – звільнення від нарахування та оплати за договорами про встановлення земельного сервітуту. Йдеться про ті ділянки, які не використовувались упродовж січня через карантинні обмеження. Цією пільгою зможе скористатись більш як 300 підприємців. Пеня та санкції за несплату у цьому періоді нараховуватись також не будуть. Детальнішу інформацію про цю пільгу можна отримати за телефоном 67-05-11 (департамент земельних ресурсів ВМР) та за посиланням: https://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=7825

Також й інші заходи Програми, спрямовані на збереження ділової активності та робочих місць. Зокрема, впроваджено тимчасовий механізм часткової компенсації відсотків за кредитами на 2021 рік. Механізм передбачає компенсацію з бюджету громади 50% від сплачених ПДФО та єдиного податку. Але не більше суми, яка була нарахована позичальнику за користування кредитом у цьому періоді. Учасниками процедури відшкодування можуть бути підприємці, зареєстровані на території Вінницької міської територіальної громади, які працюють не менше року і не мають заборгованостей зі сплати податків та зборів. Кредит має цільове призначення – на розвиток підприємницької діяльності та на проекти з енергозбереження. Підприємець повинен мати готовий бізнес-план. Такий механізм працюватиме до кінця 2021 року. Детальніше роз’яснення щодо часткової компенсації відсотків за кредитами на 2021 рік можна отримати за телефоном 59-51-22 (департамент економіки і інвестицій ВМР).

Крім того, передбачено компенсацію витрат роботодавців на ЄСВ за новостворені робочі місця. У кризу людям важливо зберегти роботу і можливість забезпечити свою сім’ю. Тому було вирішено продовжити компенсувати роботодавцям ЄСВ за створені нові робочі місця протягом усього 2021 року. Підприємець зможе отримати відшкодування у розмірі 1320 грн за кожного нового працівника, прийнятого з 1 січня до кінця 2021 року. За умови збереження кількості робочих місць станом на 1 січня та відсутності скорочень працівників до кінця 2021 року. Обов’язкова умова надання такої пільги – офіційна зарплата не нижче мінімальної. Також серед критеріїв участі: підприємці мають бути зареєстровані та ведуть господарську діяльність на території Вінницької міської  територіальної громади; не перебувають у стані ліквідації, реорганізації; не мають заборгованості щодо сплати податків і зборів. Детальніше роз’яснення щодо компенсації витрат роботодавців на ЄСВ за новостворені робочі місця, можна отримати за телефоном 59-51-22 (департамент економіки і інвестицій ВМР).

 

 

Останні новини

Новини

29 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня