, 19 Травня
booked.net

У Вінниці засудили полоненого терориста “ДНР”

Вінницький міський суд засудив до 15 років ув’язнення за державну зраду мешканця окупованої Макіївки, який добровільно вступив на службу у збройних силах росії. Про це повідомляють у Вінницькій обласній прокуратурі.  

Встановлено, що 55-річний мешканець підконтрольної “ДНР” Макіївки, знаючи про запровадження в Україні воєнного стану у зв’язку зі збройною агресією росії проти України, 24.02.2022 без примусу з боку терористів «ДНР» прибув до військового комісаріату у м. Макіївці Донецької області для добровільної мобілізації. «Доброволець» був внесений до особового складу зс рф, отримав посаду старшини та звання прапорщика (аналогічні раніше мав у лавах Збройних Сил України), а також – стрілецьку автоматичну зброю та військову форму зразка зс рф.

Після цього він разом з іншими військовослужбовцями вибули з тимчасово окупованої території Донецької області на підконтрольну Україні територію для участі у бойових діях. 

У ході бойового зіткнення зі Збройними Силами України на території Миколаївської області засуджений з поплічниками були захоплені в полон українськими військовими та доставлені до правоохоронних органів.

Судом підтримано позицію прокурора щодо обґрунтованості висунутого обвинувачення, достатності представлених доказів та призначено максимально можливу міру покарання – позбавлення волі на строк 15 років.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Це перший вирок за наслідками судового розгляду низки обвинувальних актів за ч. 1 ст. 111 КК України, переданих до суду Вінницькою обласною прокуратурою.

 

Останні новини

Новини

18 Травня
17 Травня