, 30 Листопада
booked.net
4 Січня, 2021, 12:01

У Вінниці затвердили перелік пільговиків, які мають право на безплатний проїзд у громадському транспорті

У Вінниці затвердили Порядок надання пільг на проїзд у міському електричному та автомобільному транспорті загального користування, який працює в звичайному режимі руху, окремим категоріям громадян Вінницької міської територіальної громади.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні виконкому Вінницької міської ради 30 грудня 2020 року.

У рішенні виконкому зазначено: щомісячно на пільгову муніципальну картку КП «Вінницякартсервіс» зараховується 60 безоплатних поїздок. На пільгову муніципальну картку особи з інвалідністю І групи та дитини з інвалідністю щомісячно зараховується 120 безоплатних поїздок (з урахуванням поїздок супроводжуючих осіб). Зараховану кількість безоплатних поїздок пільговик використовує на свій розсуд. Невикористані у поточному місяці безоплатні поїздки анулюються в останній день місяця о 23 год 59 хв.

Також рішенням виконкому затверджений Перелік категорій пільговиків, за проїзд яких проводяться компенсаційні виплати за рахунок коштів місцевого бюджету Вінницької міської територіальної громади.

Перелік пільгових категорій і кількість безплатних поїздок

 1. Учасники бойових дій – 60 безплатних поїздок
 2. Особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них особи 60 (для осіб з інвалідністю ІІ-ІІІ групи) – 120 (для осіб з інвалідністю І групи)
 3. Ветерани військової служби – 60
 4. Ветерани органів внутрішніх справ – 60
 5. Ветерани Національної поліції – 60
 6. Ветерани податкової міліції – 60
 7. Ветерани державної пожежної охорони – 60
 8. Ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України – 60
 9. Ветерани служби цивільного захисту – 60
 10. Ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України – 60
 11. Реабілітовані особи, які отримали інвалідність внаслідок репресій або є пенсіонерами: 60 (для осіб з інвалідністю ІІ-ІІІ групи) і 120 (для осіб з інвалідністю І групи)
 12. Колишні неповнолітні в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання – 60
 13. Колишні малолітні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю: 60 (для осіб з інвалідністю ІІ-ІІІ групи) і 120 (для осіб з інвалідністю І групи)
 14. Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1 – 60
 15. Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесені до категорії 2 – 60
 16. Діти віком від шести років, потерпілі від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою* – 120
 17. Особи з інвалідністю І групи та особи, які їх супроводжують* – 120
 18. Особи з інвалідністю ІІ групи – 60
 19. Діти з інвалідністю та особи, які їх супроводжують* – 120
 20. Діти віком від шести років з багатодітних сімей – 60
 21. Батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби – 60
 22. Пенсіонери за віком – 60
 23. Особи з інвалідністю ІІІ групи – 60
 24. Члени сімей (батьки, вдови (вдівці) та діти, віком від шести років) загиблих учасників бойових дій в Афганістані в період з квітня 1978 року по грудень 1989 року, загиблих військовослужбовців, які брали участь в проведенні антитерористичної операції та/або здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об’єднаних сил (ООС), та загиблих Героїв України – 60.

У КП «Вінницякартсервіс» пояснюють, що проаналізували кількість поїздок, в тому числі і представників пільгових категорій – і більшість з них здійснюють 40 поїздок на місяць. Крім цього на підприємстві нагадують, що ще з березня 2020 року діє Постанова Уряду, відповідно до якої громадський транспорт  перевозить пасажирів лише в межах кількості місць для сидіння, щоб убезпечити людей від ризиків, пов’язаних з інфікуванням на COVID-19. А найбільш уразливими до хвороби залишаються люди поважного віку.

У Вінниці затвердили перелік пільговиків, які мають право на безплатний проїзд у громадському транспорті

«Відповідно до проведеного аналізу перевезень, щодня КП «ВТК» перевозить близько 140 тисяч пасажирів, з яких понад третину (майже 50 тисяч) – це пільговики. І понад 70% з них – пенсіонери. КП «Вінницякартсервіс» провело аналіз статистики поїздок категорій населення, які користуються пільговими муніципальними картками. Він показав, що переважна більшість пільговиків (майже 40 тисяч осіб) щомісяця здійснюють до 40 поїздок, – повідомляють у «Вінницякартсервіс». – Але є і чимало випадків, коли люди похилого віку здійснюють більше 200 і навіть понад 350 поїздок кожного місяця, ризикуючи своїм здоров’ям та здоров’ям інших людей.  Враховуючи те, що на січень-лютий прогнозується нова хвиля епідемії на COVID-19, а також те, що для 80% пільговиків достатньо 40 поїздок на місяць, із 1 січня цього року запроваджено нові правила користування громадським транспортом КП «ВТК» для пільгових категорій населення: 60 безкоштовних поїздок щомісяця. Компенсацію за ці перевезення підприємство як і раніше отримуватиме з бюджету Вінницької міської територіальної громади. Нагадуємо також, що з 2015 року держава не надає жодної компенсації за перевезення пільгових категорій населення транспортним підприємствам, які здійснюють у містах пасажирські перевезення».

У «Вінницякартсервіс» також нагадують, що спосіб валідації для пільгових категорій населення не змінюється – як і раніше, вони мають реєструвати проїзд на валідаторах, але тепер на них відображатиметься списання поїздок, як у решти власників карт, які використовують електронні проїзні. Перевірити залишок поїздок можливо буде одразу при успішній реєстрації, при повторному піднесені картки та через кнопку ІНФО на валідаторі.

Якщо ж у пільговика закінчилися безплатні поїздки, то пільгову картку потрібно буде поповнити – це можна зробити через точки продажу та поповнення муніципальних карток вінничанина.

 

Останні новини

Новини

29 Листопада
28 Листопада
27 Листопада
26 Листопада