, 7 Лютого
booked.net
29 Жовтня, 2020, 14:57

У Вінниці жителям Лугової не можуть доробити каналізацію та водопровід три роки

Три роки мешканці вулиці Лугової чекають, аби їм доробити каналізацію та водопровід. Розпочали роботи за програмою співфінансування з Вінницькою міськрадою. Прокласти і здати мережі підрядник мав би у 2018, але досі вони не введенні в експлуатацію. Мешканцям же почали приходити штрафи за водопостачання та водовідведення, хоча послугами ніхто не користуєть.

Прокладати каналізацію та водопостачання по вулиці Луговій розпочали у жовтні 2017-го, розповідає Ірина Кобзар. Будували мережі за міською програмою співфінансування 70 на 30. Мешканцям спершу, каже, потрібно було зібрати 800 тисяч гривень. Решту вартості будівництва мала покрити міськрада. А це – ще два мільйони гривень. Здавали люди 7 тисяч гривень на каналізацію та 5 тисяч на водопостачання, – додає Кобзар.

У договорах, які підписали квартальний комітет «Тяжилів», Департамент міського господарства та підрядник – фірма «Містобудмонтаж», частка мешканців на 2017-ий становила мільйон двісті тисяч гривень. Але мешканці перерахували лише 840 тисяч, – розповідає місцева жителька Наталія Полоз. Підрядник відмовився доробляти мережі. Тому 100-метрів каналізації мешканці робили за власні гроші, каже Полоз.

За умовами договорів завершити роботи підрядник мав до кінця 18-го. Але досі ані каналізація, ані водопостачання не введенні в експлуатацію. У жовтні “Водоканал ” обстежив мережі і виявив недоліки, які підрядник має виправити, – розповідає голова квартального комітету Надія Заєць. Вона теж живе на Луговій. Каже, обурення людей не розуміє, бо підрядник виконав усі роботи, хоча й тривалою затримкою.

Через ці штрафи «Облводоканал» не хоче видавати технічні умови, каже Світлана Лалюк.

Чому так довго будується каналізація й водопостачання та чи є дозвіл на врізки, Суспільне спробувало запитати у директора фірми-підрядника. За адресою, яку ми знайшли у відкритих джерелах, розташований житловий будинок. Під час телефонної розмови, у коментарях Мирослав Сітко відмовив.

Останні новини

Новини

6 Лютого
3 Лютого
2 Лютого