, 19 Травня
booked.net

У Вінницькій обласній раді обговорили з представниками ООН програми підтримки переселенців

15 квітня відбулася чергова робоча зустріч керівництва Вінницької обласної та міської рад із представниками ООН та організаціями-партнерами. У нараді взяв участь заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк.

На зустрічі обговорювалися питання отримання гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб, їхньої фінансової підтримки та співпраці за іншими напрямами.

Учасники зустрічі констатували, що, крім продовольчої та фінансової підтримки переселенцям, які перебувають у Вінниці та Вінницькій області, вже йде активна підготовка до прийому чергової хвилі внутрішньо переміщених осіб із регіонів, де продовжуються воєнні дії.  Міжнародні організації розраховують надати допомогу ще понад 35 тисячам людей. Кожний зареєстрований переселенець зможе отримувати по 2200 грн протягом трьох місяців.  Щоби вистачило всім, необхідно чітко координувати процес таких виплат, аби уникнути дублювання фінансової підтримки від різних  організацій. На цьому наголошували під час наради.

За словами заступника голови обласної Ради Ігоря Івасюка, в громадах Вінниччини (не враховуючи Вінницьку міську громаду) нині перебуває 104 тисячі переселенців, 79 тисяч – вже офіційно зареєструвалися.

– На Вінниччині менше внутрішньо переміщених осіб ніж в західних областях України, – сказав Ігор Івасюк. – Однак зареєстрованих – набагато більше. І це завдяки тому, що ми роздали людям пам`ятки, в яких прописаний чіткий алгоритм процесу реєстрації. Це важливо, адже на фінансову допомогу від держави та міжнародних організацій можуть розраховувати тільки зареєстровані переселенці.

Ігор Івасюк подякував усім колегам, партнерам та міжнародним донорам за співпрацю.

– 13 територіальних громад області вже отримали непродовольчу гуманітарну допомогу від Міжнародної організації з міграції ООН (IOM UN Migration). І наша співпраця триває, – зазначив він. – Починаємо працювати на перспективу щодо довготривалого перебування переселенців. Для їхнього проживання ми використовуємо не освітні заклади, які згодом повернуться до свого нормального режиму роботи, а комунальні та муніципальні приміщення, які нині не використовуються, або використовуються неефективно. Після відповідних ремонтних робіт ми поселимо там людей. У двох громадах вже підготовлені такі будинки.

Ігор Івасюк наголошує, що чимало переселенців можуть залишитися жити та працювати на Вінниччині, і їм треба забезпечити для цього належні умови.

Учасники зустрічі розповіли про подальші плани своєї роботи та визначили шляхи координації діяльності різних організацій.

 

Останні новини

Новини

18 Травня
17 Травня