, 10 Червня
booked.net

У Вінницькій обласній раді визначили лауреатів щорічної премії імені Миколи Леонтовича

2 грудня заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк провів засідання журі з присудження щорічної премії обласної Ради імені Миколи Леоновича.

Головною метою Премії є збереження духовних традицій українського народу та формування національної свідомості, а також збереження та розвиток українських національних співочих традицій, підтримка хорових колективів і популяризація творів сучасних українських композиторів, дослідників, науковців і мистецтвознавців, які висвітлюють життєвий і творчий шлях Миколи Леонтовича.

– Премія імені Леонтовича присуджується в семи номінаціях, – зазначив Ігор Івасюк. – На її здобуття можуть висуватися: професійні композитори, професійні й аматорські хорові колективи, дослідники (журналісти, краєзнавці, культурологи, музейні працівники й науковці) та навчальні хорові колективи (закладів вищої, передвищої та початкової мистецької освіти).

Заступник голови обласної Ради повідомив, що цьогоріч претенденти з різних міст України були в усіх номінаціях.

Відтак, лауреатами премії обласної Ради імені Миколи Леонтовича, за рішенням журі, стали:

  • Професійні композитори – Богдан Кривопуст (директор Державного видавництва «Музична Україна», член НСКУ);
  • Професійні хорові колективи – Подільський камерний хор «Леонтович-капелла» Вінницької обласної філармонії ім. М. Леонтовича;
  • Дослідники – Валентина Кузик (м. Київ; музикознавиця), книга «100 річчя Леонтовича»;
  • Навчальні хорові колективи закладів фахової вищої мистецької освіти – Хор оперної студії Харківського університету ім. І. П. Котляревського;
  • Навчальні хорові колективи закладів фахової передвищої мистецької освіти – Мішаний хор КЗ «Чернігівський фаховий музичний коледж ім. Л. М. Ревуцького»;
  • Аматорські хорові колективи – Молодіжний жіночий хор «Оріана» м. Одеси.

У номінації «Навчальні хорові колективи закладів початкової мистецької освіти» члени журі переможця не встановили.

– Дуже приємно, що конкурс відбувся, і що номінанти були в усіх семи номінаціях. Попри всі ті виклики, які зараз стоять перед нашою країною, суспільством і кожним громадянином, бачимо, що культура – жива. Адже ми боремося, у тому числі й за те, щоб українська культура процвітала й мала майбутнє, – сказав Ігор Івасюк. – Дякую членам журі та всім учасникам. Кожен з номінантів – переможець!

Довідково.

Премія обласної Ради імені Миколи Леонтовича присуджується щороку в грудні до дня народження М. Д. Леонтовича. Її присуджують за популяризацію творчості Леонтовича у різних напрямах.
Виплата премії здійснюється за рахунок та в межах коштів, передбачених в обласному бюджеті на виконання Програми розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області «Успішні Сильні Громади» на 2018-2025 роки.

Останні новини

Новини

9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня