, 1 Жовтня
booked.net

У Вінницькій обласній раді вирішили залишити тарифи на опалення для населення на рівні минулого року

Днями стало відомо, що у Вінницькій обласній державній адміністрації планують підвищити тариф на опалення для населення приблизно у півтора рази. Ця новина викликала серйозне занепокоєння вінничан. Чи можна зберегти ціну на тепло для людей на рівні минулого року – розбиралася профільна комісія обласної ради.

14 вересня Андрій Ковальов провів засідання постійної комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури. Участь у роботі комісії взяв перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон. На засідання були запрошені головний економіст КП «Вінницяоблтеплоенерго» Ірина Грубар і директор ДП «Альтернативна теплова енергія» КП «Вінницяоблтеплоенерго» Олег Розборський.

Проєкт рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для населення, бюджетних установ та організацій, госпрозрахункових споживачів, релігійних організацій комунальним підприємством «Вінницяоблтеплоенерго»», поданий обласною державною адміністрацією, членам комісії представила начальниця управління розвитку територій та інфраструктури ОДА Марія Зонова.

У цьому проєкті рішення було запропоновано підвищити тариф для населення на понад 50% на період із 1 жовтня 2021 року до 30 вересня 2022 року. Тобто, якщо наразі населення оплачує теплову енергію за тарифом 1914,43 грн за 1Гкал, то, за пропозицією ОДА, з жовтня має платити  2899 грн за 1Гкал.

Щоб знизити тариф розробники документу рекомендували  підприємству «Вінницяоблтеплоенерго», зокрема, зменшити фонд заробітної плати, оптимізувати кадровий склад, зменшити прибуток і приєднати до свого складу дочірнє підприємство «Альтернативна теплова енергія».

Головний економіст «Вінницяоблтеплоенерго» Ірина Грубар, у свою чергу, зазначила, що підприємство не зможе скористатися такими пропозиціями, бо їх виконання суперечитиме чинному законодавству. Вона токож пояснила, що в травні «Вінницяоблтеплоенерго» подало в ОДА розраховані та обгрунтовані тарифи, всі складові яких  відповідають нормам законодавства.  За її словами, підприємство вже оптимізувало витрати, зазначені в тарифах, скоротивши 8,5 вакансій.

Ірина Грубар наголосила, що виконання інших рекомендацій ОДА призведе до того, що підприємство не зможе виконувати свої функції, і опалювальний сезон опиниться під загрозою зриву.

Директор ДП «Альтернативна теплова енергія» Олег Розборський  представив депутатам механізм формування тарифу на підприємстві та зазначив, що його включення в структуру «Вінницяоблтеплоенерго», фактично, не вплине на величину тарифу.

Члени постійної комісії взяли інформацію до відома та внесли низку змін та пропозицій до проєкту рішення «Про встановлення тарифів…». Зокрема,  депутати не погодили підвищення тарифу на теплопостачання для населення, запропоноване ОДА, та проголосували за те, щоб залишити для населення попередній тариф – 1914,43 грн за 1Гкал (саме такий тариф було затверджено сесією обласної Ради 7 скликання 24 вересня 2020 року).

Крім цього, на засіданні постійної комісії депутати погодили безоплатне  прийняття  від  Управління  будівництва Вінницької  обласної  державної  адміністрації  до  спільної  власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області приміщення Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат» (приміщення, що знаходиться за адресою – м.Вінниця, вул. Театральна, 15).

Члени комісії також підтримали доопрацьований проєкт рішення «Про проведення оцінки діяльності керівників підприємств, установ, закладів та організацій —  об’єктів спільної власності територіальних громад області, управління якими здійснює обласна Рада» та рекомендували внести його до порядку денного чергової сесії.

 

 

Останні новини

Новини

30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня