, 29 Вересня
booked.net
29 Липня, 2021, 10:14

У Жмеринській громаді ухвалено Стратегію-2030

Стратегію розвитку територіальної громади до 2030 року ухвалили депутати на сесії Жмеринської міської ради.

Як зазначається у документі, необхідність перегляду раніше ухваленого стратегічного плану розвитку міста, який був затверджений у 2019 році, була продиктована проведеною у жовтні 2020 року адміністративно-територіальною реформою, в результаті якої утворено Жмеринську міську територіальну громаду. Тепер до складу територіальної громади входить не тільки місто обласного значення Жмеринка, а й смт Браїлів і 32 населених пункти із загальною кількістю – майже 50 тисяч жителів. Відповідно, інтереси жителів усіх населених пунктів громади мають бути враховані у комплексному плані розвитку.

Заступник голови обласної Ради Чаленко привітав депутатський корпус і жителів Жмеринської міської територіальної громади від імені голови обласної Ради Вячеслава Соколового з ухваленням Стратегії. Він наголосив, що в основу  Стратегії закладені економічні пріоритети розвитку, тому це позитивно вплине на соціально-економічні показники Жмеринської громади.

– Ухвалена Стратегія розвитку 2030 – це стратегічний документ, який є дороговказом щодо плану дій громади. Дискусія, яка відбулася перед ухваленням документу і виступи депутатів тільки підтвердили, що і депутати, і жителі територіальної громади  небайдужі  до власного майбутнього, а відповідно і будуть докладати усіх зусиль для якісної реалізації Стратегії, – зазначив Дмитро Чаленко.

Жмеринський міський голова Анатолій Кушнір відзначив, що Стратегія пройшла багатоетапні громадські слухання, а під час розробки документу намагалися врахувати побажання та пропозиції усіх представників громади. А ось ухвалення Стратегії принесе додаткову  відповідальність перш за все для депутатів, тому що саме завдяки їхній активній позиції стане можливим втілення в життя тих планів, які містить Стратегія-2030.

При плануванні розвитку Жмеринської міської територіальної громади були враховані й тенденції розвитку залізничного транспорту України, позаяк Жмеринка – важливий залізничний вузол.

У 2030 році Жмеринська міська територіальна громада – це міжнародний мультимодальний транспортно-логістичний порт на півдні Вінниччини у складі Південно-Західної залізниці.

У майбутньому жителі громади бачать її:  економічно спроможним та культурно-історичним центром Поділля; громадою розвиненого промислового та аграрного виробництва зі сприятливим інвестиційним кліматом; громадою – затишною і комфортною для проживання, ведення бізнесу з гарними умовами для освіти, відпочинку та дозвілля; відкритою, безпечною, гостинною та екологічно дружньою територією.

Стратегічними цілями визначено наступні:

– інвестиційно приваблива громада із розвиненим експортноорієнтованим бізнесом;

– комфортна громада;

– доступна громада.

За кожним стратегічним напрямом у документі передбачені оперативні цілі.

Останні новини

Новини

28 Вересня
27 Вересня
25 Вересня
24 Вересня