19 Березня
booked.net

У Жмеринці активно працює волонтерський центр Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу

Сьогодні, 21 квітня, в Жмеринській міській територіальній громаді голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, керівник  Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман спільно з депутатом обласної Ради Олегом Легезою та Жмеринським міським головою Анатолієм Кушніром ознайомилися з роботою центру збору гуманітарної допомоги та поспілкувалися з волонтерами.

У центрі щодня кипить робота. Волонтери плетуть маскувальні сітки, нашивають маскувальні смужки на каски для військових і тероборони, а також формують продуктові набори для внутрішньо переміщених осіб.

–  Наш гуманітарний пункт працює з перших днів війни, – розповідає керівник Жмеринського волонтерського центру Руслан Назарінський. – Більшість наших волонтерів – це студентська та учнівська молодь. Ми займаємося допомогою для захисників України, територіальної оборони та переселенцям. Для внутрішньо переміщених осіб формуємо продуктові набори, та, за їхньою потребою, забезпечуємо  засобами гігієни та іншими необхідними речами.

За словами Руслана Назарінського, весь процес  роботи вдалося чітко налагодити. Так, переселенці реєструються, вказують свої потреби та вже з відповідними талонами приходять до волонтерського центру, щоб отримати необхідне.

–  Волонтерська робота – добровільна, – додає  Руслан Назарінський. – Кількість волонтерів змінюється. Інколи працює понад 50 людей. Але є постійний склад, це – близько 20 волонтерів. Вся логістика центру базується на них. Я координую роботу.

Керівник Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман відзначив, що штаб – це прекрасна команда, в якій кожний займається своєю справою професійно.

–  Сьогодні в Жмеринці ми бачимо, як добре організовано роботу міським головою Анатолієм Кушніром. У Вінниці системно працює Сергій Моргунов, по Вінницькій області – Вячеслав Соколовий, – каже Володимир Гройсман. – У нас – спільна мета: полегшити життя людям, постраждалим від атак путіна. Нам необхідно швидко розв’язувати нагальні питання та протистояти викликам. Тому Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб працює з різними регіонами та намагається максимально розв’язувати проблеми по трьох напрямах – гуманітарному, роботі з біженцями та економічному. Всі вони між собою пов’язані. Те, що роблять наші військові на передовій, це – подвиг. А все, що відбувається на місцях – у наших громадах – це робота жінок, молоді у волонтерських центрах заради нашої перемоги. Вінничани – неймовірні люди!

Вінницький міський голова Сергій Моргунов також підкреслив, що командний підхід до роботи та підтримка міжнародних партнерів дозволяє справлятися з надскладними проблемами, зокрема й щодо допомоги внутрішньо переміщеним особам.

–  Я дякую уряду Швейцарської конфедерації, посольству Швейцарії в Україні за серйозну гуманітарну допомогу. Від них ми отримали кілька сотень тонн продуктів харчування, – зазначає Сергій Моргунов. – Частина залишається у Вінниці для внутрішньо переміщених осіб, частину  направляємо по області по запиту громад для переселенців та для малозабезпечених громадян. Комплексна спільна робота дає бажаний результат.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий повідомив, що тільки за останню добу в область прибуло 1800 біженців. Загалом, нині на Вінниччині перебуває 138 тисяч внутрішньо переміщених осіб, 126 тисяч із них – уже офіційно зареєстровані.

–  Зрозуміло, що деякі люди вже повертаються у свої міста, у свої домівки. Але ще більше приїжджає до нас. Серед них чимало тих, хто хоче залишитися на Вінниччині, – констатує Вячеслав Соколовий. – Важливо, що громади для їх розміщення надають приміщення з житлового фонду, який нині не використовується. Ми бачимо, що голови громад і волонтери створюють для переселенців такі умови, щоб люди відчули турботу й спокій якнайшвидше. Наш Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб спрямовує роботу на полегшення життя людям, які, фактично, залишилися без нічого. Жителі Вінниччини діляться всім – хто, що має, те й віддає.

Слова голови обласної Ради підтверджує і Жмеринський міський голова Анатолій Кушнір.

– У багатьох переселенців є бажання жити на Вінниччині. Їм потрібно стале житло й, відповідно, робота, щоб могти забезпечити себе та свою родину, щоб діточки пішли в школу, – говорить Анатолій Кушнір. – А зараз обов’язково видаємо їм талони для отримання гуманітарної допомоги. Для цього ми й організували роботу нашого центру, до якої долучилась наша молодь. Ми не можемо повною мірою забезпечити потреби переселенців. Допомагає велика підтримка від нашої команди, від Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу.  Це дуже важливо, коли є централізований штаб на всю область.

Депутат обласної Ради Олег Легеза підкреслює, що з першого дня війни у команді була повна згуртованість і чіткий план дій, який нині з кожним днем стає все якіснішим.

–  У нас – повна співпраця на всіх рівнях із усіма громадами: з міськими головами, з обласним керівництвом. Я навіть не можу порахувати, скільки ми вже перенаправили гуманітарних  вантажів у кожну точку нашої області. Так і будемо надалі працювати, – зазначає Олег Легеза. – До речі, ще ми налагодили виробництво того, що в дефіциті: турнікети, бронежилети, розгрузки. Тобто, працюємо по всіх фронтах: і на економічному, і на гуманітарному.

Довідково.

Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб створений розпорядженням голови обласної Ради Вячеслава Соколового та Вінницького міського голови Сергія Моргунова. Очолив штаб прем’єр-міністр України (2016-2019 рр.) Володимир Гройсман.

У Жмеринці активно працює волонтерський центр Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу У Жмеринці активно працює волонтерський центр Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу У Жмеринці активно працює волонтерський центр Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу У Жмеринці активно працює волонтерський центр Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу

Останні новини

Новини

18 Березня
17 Березня
16 Березня
15 Березня
14 Березня