, 27 Листопада
booked.net
16 Липня, 2020, 14:11

У Жмеринці почали розробку «Стратегії 2030» для свого регіону

У Жмеринці представники чотирьох районів – Жмеринського, Барського, Тиврівського та Шаргородського –  14 липня спільно працювали над розробкою «Стратегії 2030» – комплексного плану розвитку Вінницької області на найближчі десять років. Координував роботу ексголова Вінницької ОДА Валерій Коровій.

Стратегія 2030, Коровій Валерій, Українська стратегія

Нині завершується складний процес утворення об`єднаних територіальних громад. Як зробити так, щоб вони дійсно були спроможними з урахуванням  інтересів кожного міста чи села? Якими мають бути пріоритети  в подальшому розвитку всієї Вінниччини?  Відповісти на ці питання та розробити  покроковий та узгоджений план дій для всього регіону та кожної громади, зокрема, запропонував  жителям області Прем`єр-міністр України (2016-2019)  вінничанин Володимир Гройсман.  Його ініціатива об`єднала лідерів місцевого самоврядування, підприємців,  аграріїв, працівників сфери медицини, освіти, культури та молодіжних активістів заради спільної мети – зробити Вінницьку область найуспішнішою в Україні.

Зустріч в Жмеринці відбулася під гаслом : «Успішну країну почнемо будувати з Вінниччини». Кожен з присутніх зміг вказати на найболючіші проблеми  своєї місцевості, будь то водопровід, встановлення електроопор чи стан доріг. Зійшлися на думці, що не політики мають вирішувати долю регіону, а люди, які представляють певну територію та добре знають усі її проблеми. Також говорили про необхідність  напрацювання  спільного бачення, якою має бути Вінницька область через 10 років.

Колишній голова вінницької облдержадміністрації (2015-2019рр) Валерій Коровій добре знайомий з усіма проблемними та перспективними сторонами нашого регіону. Зазначає, що Вінниччина має цілком реальний шанс стати однією з найбільш успішних областей України.

Ми зараз стоїмо на порозі великих змін – вони торкнуться об’єднаних територіальних громад. ОТГ стануть міні-районами з максимальними бюджетними повноваженнями, які раніше концентрувалися на районному рівні. Наповнюватися скарбничка громад буде 60% від податків на доходи  фізичних осіб, медичною та освітянською субвенцією, трансферами з держбюджету. Водночас, саме об’єднані  громади будуть фінансувати  всі видатки з утриманням дитсадків, шкіл, проведення культурно-мистецьких та спортивних заходів. За таким алгоритмом випадає районний рівень, тому мені дивно, коли мусується тема кількості районів. За нової системи немає значення три чи п’ять районів буде в області. Ми підійшли до завершального етапу децентралізації, маємо взяти на себе відповідальність за його ефективну реалізацію. І працювати над стратегією кожної громади потрібно вже зараз!

– говорить Валерій Коровій.

Депутатка Вінницької обласної Ради Людмила Станіславенко  закцентувала увагу на надважливих соціальних питаннях, які стосуються багатьох  родин та громад. Це алко- та наркозалежність, домашнє насильство та ін.

Здебільшого люди, які проживають у селах, не знають, як діяти у випадках домашнього насилля. За моєї ініціативи, як голови профільної комісії обласної ради , завдяки тісній співпраці з  департаментом і підтримкою депутатського корпусу , впродовж декількох років на території області функціонує найкращий в Україні центр, який допомагає постраждалим від насильства. Також під час поїздок по селах Вінниччини, щоденно чую про одні й ті ж проблеми – це стан доріг, проблеми сільських бібліотек, водозабезпечення, поводження з відходами та їх утилізація, подальший розвиток системи охорони здоров’я, стан демографії. Тому закликаю,  у першу чергу, полюбити все, що ми робимо задля блага наших територій, розвивати нашу діяльність та передати цю любов дітям, аби вони та наступні покоління хотіли залишитись у своєму рідному селі,

– наголошує пані Людмила.

Колишній перший заступник голови Тиврівської РДА Олександр  Заворітний зазначає, що без планів на майбутнє неможливо щось збудувати, тому звичайно розробка Стратегії розвитку області до 2030 року є вкрай необхідною.

Спілкуючись з колегами з інших ОТГ стає зрозуміло, що близько 70% проблем є спільними або схожими. Тому  важливо обмінюватися досвідом та  готовими рішенням подолання тих чи інших складнощів. В цьому плані гарним прикладом є Вінниця, адже для більшості проблем, з якими стикаються менші ОТГ, Вінниця вже має готові рішення.  Завдяки таким зустрічам, як сьогодні,  ми разом можемо шукати нові шляхи для розвитку наших громад,

– каже пан Олександр.

Представниця  Шаргородського району Валентина Шевчук каже,  сподобалося, що лідери команди Володимира Гройсмана  дійсно переймаються проблемами молоді в плані створення умов для працевлаштування і закладають ці положення в стратегію розвитку.

Стратегія формується не з ” високих кабінетів”, а у громадах.  Йде активне обговорення щодо бачення розвитку тієї чи іншої території. І така креативна сильна команда, яка дійсно переймається долею регіону, дає сподівання, що все вдасться,

– говорить Валентина Шевчук.

Депутат Вінницької обласної ради, який представляє Жмеринський район Олег Легеза каже:

Важливим є розуміння, що лише від кожного з нас залежить економічний та соціальний розвиток наших районів. Ми є  представниками громад, ми  знаємо  проблеми своїх районів, і ми повинні працювати на їх соціальне та економічне майбутнє. Кожна місцевість має свої мальовничі місця, які славляться по всій Україні, і це також потрібно враховувати. Тому ми просто зобов’язані розробити стратегію, яка врахує всі аспекти майбутнього розвитку Вінниччини і, керуючись якою, ми зможемо впевнено рухатись вперед!

Координатор заходу «Стратегія  2030 – комплексний план розвитку Вінницької області» Валерій Коровій  розповідає, що такі зустрічі будуть відбуватися й надалі, адже важливо, аби в напрацюванні стратегічного плану розвитку брали участь якомога більше представників громад та різних експертів.

Останні новини

Новини

26 Листопада
25 Листопада
24 Листопада