, 12 Червня
booked.net

“Українська Стратегія Гройсмана” вимагає від Уряду повернути повномасштабне фінансування житлових субсидій населенню

Постановою Кабміну від 14 квітня №420 встановлено новий порядок надання житлових субсидій населенню, який суттєво ускладнює, а іноді фактично унеможливлює отримання таких субсидій мільйонам українців. З цього приводу фракція “Української Стратегії Гройсмана” підготувала звернення до Уряду з вимогою припинити кричуще порушення конституційних прав українських громадян та поновити фінансування житлових субсидій у повному обсязі. Звернення було оголошено під час сесії Вінницької обласної ради сьогодні, 28 травня.

Наводимо повний текст звернення.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів фракції політичної партії  «Українська Стратегія Гройсмана» у Вінницькій обласній Раді 8 скликання до Кабінету Міністрів України щодо організації та повномасштабного відновлення виплат житлових субсидій для населення

До Вінницької обласної ради надходять численні звернення і скарги громадян в зв’язку із змінами до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року N 420

Аналіз змісту нових норм Положення свідчить про хаотичність і безсистемність дій чиновників.

Так, затвердженими змінами передбачено, що за наявності у власності заявника двох транспортних засобів віком до 15 років, житлова субсидія не призначається. Яким чином автомобіль, проданий за генеральним дорученням 10 років тому назад, не дає права громадянину права на субсидію сьогодні? Тільки тому, що згідно норм чинного законодавства, цей давно проданий автомобіль продовжує бути власністю громадянина?

Дивною є норма, яка унеможливлює, за деякими виключеннями, призначення субсидії за наявності витрат на суму понад 50 тисяч гривень. Серед виключень, затверджених Кабінетом Міністрів України, немає витрат на термомодернізацію житлових будинків, яка навіть за державними програмами здійснюється на умовах співфінансування. Чи може, на думку Кабінету Міністрів, в Україні вже настав кінець епохи енергонеефективності?

Зрозуміло, що в постанові Кабінету Міністрів України неможливо передбачити всі випадки, коли потрібно приймати рішення, виходячи з конкретних умов, в яких перебуває українська родина. Для цього раніше в Положенні існував механізм призначення житлових субсидій через рішення спеціальної комісії, створеної за рішенням органів місцевого самоврядування.

Однак, внесеними змінами, комісії з питань призначення житлових субсидій ліквідовано. Таким чином, органи місцевого самоврядування позбавлені можливості призначити житлову субсидію заявнику, родина якого знаходиться в складних життєвих обставинах.

Які це може мати наслідки?

В опалювальний період 2020/2021років із майже 3 мільйонів домогосподарств в Україні, які користувалися житловою субсидією, більше 40% отримали її за рішенням таких комісій. Їх ліквідація призведе до того, що ці домогосподарства автоматично втратять право на субсидію і будуть змушені самотужки платити за житлово-комунальні послуги.

Як свідчать дані Держстату, протягом січня – березня 2021 року продукти харчування і тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні зросли на 25%. В той же час, заробітні плати протягом 2020 року зросли на 12%, а пенсії з 1 березня 2021 року було проіндексовано на 11%. Тобто, ціни і тарифи в Україні зростають вдвічі вищими темпами, ніж доходи більшості громадян.

За даними Інституту демографії протягом 2020 року індекс бідності в Україні зріс на 10 пунктів і, як наслідок – заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги станом на 1 квітня 2021 року сягнула 80 млрд грн!

В цих умовах, логічним видається рішення про збільшення соціальних видатків, зокрема на програму житлових субсидій. Однак, протягом 2020 року уряд зробив прямо протилежне – скоротив її на 20 млрд грн.

В державному бюджеті України в 2021 році на програму житлових субсидій передбачено лише 36,6 млрд грн, що є меншим за реальну потребу на не менш ніж на 10 млрд грн.

І сьогодні, замість того, щоб збільшувати фінансування програми житлових субсидій, уряд прийняв рішення, яке буде мати наслідком скорочення загальної кількості домогосподарств, які користуватимуться субсидіями в Україні протягом наступного опалювального періоду щонайменше на 1 млн домогосподарств, або майже на 30%!

Такі дії уряду свідчать, що при прийнятті постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року N 420 ним було порушено конституційні права громадян, зокрема, право громадян на соціальний захист, яке передбачено статтею 46 Конституції України.

Враховуючи вищезазначене, ВИМАГАЄМО:

  • відновити роботу комісій з питань призначення житлових субсидій при органах місцевого самоврядування;

  • скасувати норми Постанови, які порушують конституційні права громадян;

  • відновити повномасштабне фінансування програми житлових субсидій для населення.

Останні новини

Новини

11 Червня
10 Червня
9 Червня