, 19 Січня
booked.net
26 Лютого, 2021, 15:20

“Українська Стратегія Гройсмана” закликала публічно вакцинувати міністрів і нардепів

Сьогодні, 26 лютого, депутати  фракції політичної партії  «Українська Стратегія Гройсмана» у Вінницькій обласній Раді 8 скликання на черговій сесії звернулись до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо проведення вакцинації від covid-19.

Депутати висловили  своє глибоке занепокоєння щодо початку на Вінниччині першого етапу вакцинації від covid-19 вакциною Covishield, і наголосили на небезпеці зриву вакцинації в Україні. Зокрема в тексті нагадали про історію питання:

Ще в березні 2020 року голова політичної партії «Українська Стратегія Гройсмана», Прем’єр-міністр України (2016-2019 рр) Володимир Гройсман публічно запропонував чіткий план боротьби з пандемією та її наслідками, зокрема, закликав владу приєднатися до програми ЄС із закупівлі вакцин. Про це важливе питання він регулярно нагадував Кабінету Міністрів України та особисто Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, який ще в липні 2020 року запевнив, що уряд займається питанням замовлення вакцини для України.

 

В січні цього року з’ясувалось, що Кабмін не спромігся організувати закупівлю вакцини для нашої країни, і програму вакцинації, фактично, було провалено. Саме через недовіру до слів і дій влади ми маємо сьогодні ситуацію, коли, наприклад, на Вінниччині лише 35% лікарів, які працюють в “ковідних” лікарнях, погодилися вакцинуватися закупленою урядом вакциною від covid-19., – йдеться у зверненні.

Також депутати звернули увагу на брак інформації про вакцину:

Велику занепокоєність викликає відсутність інформації про якість, ефективність і безпечність для здоров’я вакцини Covishield, адже невідомо, який відсоток можливості уникнути тяжких форм хвороби та летальних випадків вона надає.

Відповідно, депутати сформували наступні вимоги до Кабміну та Верховної Ради України:

  • Забезпечити вакцинацію в Україні вакциною, ефективність і безпечність якої доведено клінічними дослідженнями, та схваленою для використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
  • З метою підвищення серед населення довіри до вакцини від covid-19 організувати публічне вакцинування Прем’єр-міністра України, міністрів Кабінету міністрів України, Головного державного санітарного лікаря України та народних депутатів України.
  • Притягнути до відповідальності винних у зриві програми вакцинації в Україні.

 

Останні новини

Новини

18 Січня
17 Січня