, 27 Січня
booked.net

Унікальний агрокластер створять на Вінничині спільно з Французькою Республікою

Вінничина та Французька Республіка реалізовуватиме спільний проєкт, у рамках якого в регіоні планують створити унікальний агрокластер. Про це повідомляє прес-служба Вінницької ОДА.

Агрокластер – це група компаній, розташованих географічно близько одна до одної, які пов’язані між собою і належать до однієї чи різних сфер діяльності, мають одну мету й підтримку від держави чи місцевих органів влади, а також розвиваються завдяки зусиллям регіональних лідерів.

Порівняно зі світом в Україні кластери – це щось нове. Проте чилійське вино, баварські автомобілі, Силіконова Долина у США, цукрова тростина в Бразилії – це все приклади кластерів, яких у світі нараховують тисячі. На території ЄС понад 2 тисячі кластерів. Тепер матимемо і свій, на Вінничині.

Днями реалізацію проєкту обговорили зацікавлені сторони: представники Вінницької області, компанії BETEN Ingenierie та французького агрокластеру Vitagora. Під час зустрічі було обговорено на напрямки подальшої співпраці та шляхи реалізації проєкту. Він передбачає співробітництво за чотирма напрямами, які розподілені за зонами відповідальності між містом та областю, а саме:

-створення агропромислового кластера із залученням підприємств харчової промисловості регіону;

-створення Агрохабу на базі Вінницького національного аграрного університету;

-вдосконалення сільськогосподарського виробництва та експлуатації водних ресурсів на території Вінниці та області з метою сталого забезпечення продовольством, сприятливого для добробуту споживачів та захисту довкілля;

-налагодження співпраці в управлінні водними ресурсами в сільському господарстві, зокрема організація іригації, поливу відповідно до кліматичних змін.

 

Останні новини

Новини

26 Січня
25 Січня