, 10 Червня
booked.net

Уряд хоче виключити аеропорт «Вінниця» з програми розвитку та залишити без фінансування

Міністерство інфраструктури України на найближче засідання Уряду підготувало рішення, яке передбачає виключення вінницького аеропорту з переліку об’єктів, на які передбачалося державне фінансування за Державною цільовою програмою розвитку аеропортів до 2023 року. Фактично, це означатиме повну зупинку реалізації проєкту реконструкції злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту «Вінниця», який був повністю готовий ще восени 2019-го року.

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов звернувся до Уряду України та  Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням не виключати аеропорт «Вінниця» з державної програми розвитку місцевих аеропортів, розрахованої до 2023 року.

Сьогодні, 14 серпня,  Сергій Моргунов повідомив, що наразі готується проєкт рішення виключити вінницький аеропорт із переліку таких, що мають отримати державне фінансування і таким чином посилити можливості на прийом та відправлення пасажирів і вантажів. При цьому аеропорти інших міст, за словами міського голови,  будуть внесені до програми.

Нам незрозуміла така вибірковість, – зазначив Сергій Моргунов. – Адже  саме Вінниця є базою Військово-Повітряних Сил ЗСУ, а за оцінками експертів, аеропорт «Вінниця» визнано одним із найперспективніших аеропортів центральної України.  Міська рада системно приділяла та приділяє увагу розвитку аеропорту. Коштом міського бюджету ми зробили проєкт його реконструкції, пройшли державну експертизу, отримали дозвіл. Було підписано угоду з переможцем тендеру на реконструкцію, проведеного за процедурою Prozorro. Переможець вніс гарантійний внесок. Контракт був розрахований на два роки, а Вінниця увійшла до програми розвитку аеропортів до 2023 року.

Уряд хоче виключити перспективний аеропорт «Вінниця» з державної програми розвитку

 

Міський голова  нагадав, що Уряд Володимира Гройсмана виділив 400 млн. грн. на виконання першої черги реконструкційних робіт – на злітно-посадковій смузі. Але наступний Уряд Олексія Гончарука це рішення скасував, і кошти забрали. Тепер аеропорт, взагалі, можуть «викинути» з програми.

Звертаюсь до Уряду, до Прем’єр-міністра з проханням не робити цього. Буду звертатися й до голови Вінницької ОДА Сергія Борзова, щоб він так само підтримав вінничан і весь регіон. Аеропорт – це важливо з точки зору інвестиційної та туристичної привабливості, – наголосив Сергій Моргунов. – Жителі Вінниці та області, а також військові, які проходять службу в регіоні, заслуговують на те, щоб мати сучасний аеропорт.

Останні новини

Новини

9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня