, 26 Листопада
booked.net
31 Жовтня, 2021, 14:25

В громаді на Вінниччині намагаються відібрати пасовище

В Іванівській громаді такі дії називають шахрайською схемою

Мешканці Іванівської територіальної громади на Вінниччині схвильовані діями осіб, які написали заяви на отримання двох гектарів земель запасу. Ці землі зараз займає пасовище. А стурбовані в громаді тому, що заяви одночасно написали 110 людей. Причому, більшість з них – студенти. В Івановській громаді називають це спробою рейдерського захоплення комунальних земель.

На незвичність ситуації із цими заявами в Іванові одразу звернули увагу, тому депутати сільради відмовили у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою.

– Усім було зрозуміло, що тут задіяна якась шахрайська схема. Адже вести особисте селянське господарство на території нашої громади зголосились мешканці Вінниці, Гайсина, Жмеринки, Хмільника, Могилева-Подільського та інших міст. Були навіть претенденти з Києва та , що у  Донецькій області, – розповідає заступник Іванівського сільського голови Ігор Лановий. – І заявники були переважно студентами, незрячими особами тощо. Нам вдалось поспілкуватись з двома. Вони не знали про те, що претендують на сільськогосподарські землі. Вони просто підписали генеральну довіреність на право отримати земельну ділянку. Одному заплатили 500 гривень за це, іншому – 250, і вони втратили можливість коли-небудь скористатись правом на землю. І вони навіть не розуміли, що саме вони підписують.

Як відомо, кожен громадянин України може отримати земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства розміром у два гектари. Причому, розміщення цієї ділянки не прив’язано територіально до місця проживання громадянина.

– Ми зрозуміли, що таку схему можуть застосувати будь-де і вирішили дати розголос нашій справі, тому що Вінницький окружний адміністративний суд визнав рішення депутатів протиправним. Відтак, ми починаємо й судову боротьбу. На збори громади з цього питання до нас приїхали представники сусідніх громад, райради, райдержадміністрації, облдержадімінстрації, облради, керівники агрофірм. Вже написали звернення до Президента України щодо цієї ситуації. Нас підтримують і голова облради, і керівник Держгеокадастру, – зазначає Ігор Лановий. – Наразі дуже потрібно прийняти закон, який би поклав край таким схемам. А поки що раджу усім громадам бути пильними. Ми вже розслідували, що за цією спробою рейдерського захоплення стоїть людина з кримінальним минулим.

За словами пана Ігора, загалом рейдери намагались захопити 220 гектарів пасовища, вартість якого оцінюють у 500 тисяч доларів.

Останні новини

Новини

25 Листопада
24 Листопада
23 Листопада