, 28 Червня
booked.net

Валерій Коровій розповів, як довго “ростиме” іноземна валюта

Сьогодні, 23 липня, заслужений економіст України, радник Вінницького міського голови Валерій Коровій в ефірі радіо “Місто над Бугом” розповів, чим спричинено нинішній ріст іноземної валюти. 

“Є кілька груп чинників, якщо говорити про короткострокові – то це сама дискусія навколо Національного Банку, призначення його нового керівника. В тій чи іншій мірі це все впливає на загальну ситуацію. Принаймні, на наступний день після звільнення попереднього голови, Нацбанку довелось за один день продати біля 200 мільйонів доларів США, щоб стабілізувати ситуацію”, – пояснив Коровій.

Також він зазначив, що ще однією причиною “росту” долара є підвищення попиту на нього, яку створюють агровиробники.

“В Україні є чітко виражений сезонний фактор, який починається з другої половини місяця. Аграрії, які продають свою продукцію, прагнуть максимально конвертувати прибутки в тверду валюту і заощадити, тож, традиційно, зростає попит. Ми зараз вже бачимо, що на міжбанку почала домунівати тенденція по зростанню попиту на іноземну валюту, відповідно це впливає на девальваційні очікування”, – сказав він.

За його словами, ріст іноземної валюти може спостерігатись аж до передноворічного періоду: “Ми увійшли в такий довготриваллий тред, пов’язаний з тим, що у нас, традиційно, здійснюються великі закупівлі, в тому числі, державні закупівлі. І саме в третьому кварталі активізується попит на іноземну валюту, спочатку це був газ. Але на сьогоднішній день вже закачані достатні резерви у сховища. Але цей тренд буде домінуючим аж до грудня, коли перед святковими заходами йде зворотня тенденція – компанії починають закривати свої гривневі позиції і продавати надлишки валюти”.

 

Останні новини

Новини

27 Червня
24 Червня
23 Червня