, 27 Липня
booked.net
1 Липня, 2021, 9:44

Верховна Рада підвищила пенсії чорнобильцям

Не так давно фракція “Української Стратегії Гройсмана” прийняла звернення до вищих органів влади України з пропозицією підвищити пенсії та інші соціальні виплати учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Очевидність необхідності відновлення соціальної справедливості була незаперечною, тож днями Верховна Рада України ухвалила відповідне рішення.
Верховна Рада прийняла законопроєкт №4555, яким встановлено рівні можливості пенсійного забезпечення осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які отримали інвалідність, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.
Тепер всі ліквідатори мають право на отримання пенсії по інвалідності, що обчислюється з 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати.
Розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, не можуть бути нижчими:
для І групи інвалідності – 6 000 грн;
для ІІ групи інвалідності – 4 800 грн;
для ІІІ групи інвалідності – 3 700 грн;
для дітей з інвалідністю – 3 700 грн.
Починаючи з 2022 року, розміри цих пенсій індексуються щороку з 1 березня у порядку, визначеному Кабміном.

Останні новини

Новини

26 Липня
23 Липня
22 Липня
21 Липня
20 Липня