, 1 Жовтня
booked.net

Від початку війни на Вінниччині народилося 6008 малюків

Від початку повномасштабної війни в області народилися 2915 дівчаток та 3093 хлопчики. Тобто, з 24 лютого на світ з’явилося 6008 маленьких вінничан.

З них майже тисяча діток, чиї батьки були змушені переїхати до нашої області.

«На базі обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова працює Центр планування сім’ї, репродукції людини та медико-генетичного консультування, а також перинатальний центр. Від 24 лютого фахівці працюють у посиленому режимі. Надають медичну допомогу не тільки пацієнтам з Вінницької області, а й внутрішньо переміщеним особам. Вагітні спостерігаються у Центрі планування сім’ї. Як зазначила завідувач Центру, частина пацієнток – жінки із числа ВПО. Тут вони отримують комплексне обстеження: УЗД-діагностику, гінекологічні обстеження, моніторинг стану плода, медико-генетичне консультування, терапевтичну та психологічну допомогу,  інші необхідні обстеження й дослідження», – йдеться у повідомленні.

Народжують малюків у перинатальному центрі. З початку повномасштабної війни тут народилися понад 800 немовлят. У відділенні інтенсивної терапії виходжують новонароджених діток вагою від 500 грамів.

Керівник обласного перинатального центру ВОКЛ ім. М. І. Пирогова Інна Кукуруза зазначає, що у Вінницькій області це єдиний центр, який концентрує на собі усіх вагітних з важкою екстрагенітальною та акушерською патологією, а також тих вагітних, які мають передчасно народжених діток та з певними вадами.

«Зараз народжуються діти війни. І ми усім колективом докладаємо максимум зусиль для того, аби нашим вагітним і породіллям було комфортно тут. У своїй роботі ми маємо бути і акушер-гінекологами, і психологами», – додала Інна Кукуруза.

Останні новини

Новини

30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня