, 30 Травня
booked.net
1 Квітня, 2021, 15:11

Вінничан поважного віку запрошують до участі у розвитку громади

«Громада відкритих можливостей для людей поважного віку» – так називається програма, яку створили у Вінниці, щоб залучати вінничан віком 60 + до активної участі у процесах розвитку міста. Як показало опитування, проведене громадською організацією «Центр Поділля-Соціум», більшість вінницьких пенсіонерів відчувають нестачу сучасних знань у фінансовій та юридичній галузях, а також у психології, в тому числі з питань, які безпосередньо стосуються реалізації їх прав і можливостей в різних сферах життєдіяльності. Задовольнити усі ці потреби допоможе програма, яку спеціально розробили для вінничан пенсійного віку.

Як сказав міський голова Вінниці Сергій Моргунов, місту потрібна нова філософія по відношенню до людей поважного віку, або як кажуть у Європі «срібного» віку. Подібні практики досить популярні у світі. Вінничани ж переймали досвід роботи у міста-побратима Кельце, але, на жаль, пандемія не дала можливості більш активно попрацювати у цьому напрямку.

«Ухваливши цю програму, ми в першу чергу зможемо дати можливість людям поважного віку вести активне життя. Особливо це люди, які є одинокими, і наші органи соціальної політики та громадські організації, з якими ми співпрацюємо, повинні проводити відповідну роботу. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб кожен мешканець Вінницької громади комфортна почувався у нашому чудовому місті», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Він нагадав, що у Вінниці вже діють та користуються попитом різні майданчики для людей поважного віку. Це зокрема шаховий клуб, організації ветеранів, послуги територіального центру, бібліотек та громадських організацій. Разом з тим, не у кожному мікрорайоні є можливості для освіти та дозвілля мешканців віком 60+, а тому такі послуги планують зробити доступними на всій території міської громади.

Між тим, нещодавно у Вінниці відкрили Центр освіти дорослих. Він розрахований передусім на соціально незахищених людей, зокрема його можуть відвідувати молоді мами в декретних відпустках, люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, учасники та учасниці АТО/ООС і люди передпенсійного віку. Заклад працює за напрямками: підвищення професійних навичок, особистісне зростання, психологія взаємин та комунікація. Відповідно до цього будуть розроблені курси з ораторської майстерності, діджитал-маркетингу, графічного дизайну, бізнес-англійської тощо.

Останні новини

Новини

29 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня