, 28 Червня
booked.net

Вінничан запрошують на фестиваль “Картопля по-уланівськи”

21 серпня 2021 р.  на Вінниччині в Уланівській сільській громаді вперше відбудеться кулінарний фестиваль «Картопля по-уланівськи». Його ініціаторами виступили представники команди “Української Стратегії Гройсмана” – очільник Уланівської громади Олександр Гоцуляк та депутат Вінницької обласної ради Ірина Івасюк. Про передісторію фестивалю та його програму вони розповіли сьогодні, 19 липня, під час прес-конференції.

Вінниччина багата на кулінарні традиції. які мають стати основою для розвитку гастромаршрутів в області та створенню унікальних туристичних магнітів в громадах.  Уланівська громада має свою  “родзинку” –  всесвітньо відому страву картоплю по-уланівськи,  тому ця страва стала центральним елементом гастрономічного фестивалю, – сказала Ірина Івасюк.

Вінничан запрошують на фестиваль "Картопля по-уланівськи"

Картопля по-уланівськи заслуговує на те, щоб стати “туристичним магнітом” не лише для нашої громади, а й для всієї Вінниччини, – додав Олександр Гоцуляк. – А на першому фестивалі ми спробуємо розкрити таланти мешканців всіх 34 сіл, які входять до складу нашої громади.

Вінничан запрошують на фестиваль "Картопля по-уланівськи"

Фестиваль має на меті популяризацію унікальних страв подільської кухні, а саме картоплі по-уланівськи. Цей рецепт –  знаний і популярний по всьому світові. Його було створено простою селянською жінкою  Глафірою Дорош, яка мешкала в с. Уланів. Напрочуд смачна і проста в приготуванні страва швидко й надовго посіла місце в меню ресторанів, не кажучи про те, що стала традиційною стравою у домівках вінничан. Водночас авторський рецепт Глафіри Дорош дає можливість кожній господині й кожному кухару поекспериментувати –   додавати різні поливи, трави чи прянощі. створюючи на його основі власний кулінарний шедевр.

Під час прес-конференції відомий краєзнавець Микола Дорош розповів історію створення цієї страви, яка сягає 60-х років минулого століття. Методистка Хмільницького районного будинку культури Оксана Гавура поділилася інформацією про те, як готується внесення рецепту картоплі по-уланівськи до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, а директор будинку Андрій Бохнюк виконав авторську пісню, присвячену цьому кулінарному шедевру.

Фестиваль «Картопля по-уланівськи» матиме яскраве етнографічне й кулінарне забарвлення. Організаторами визначено чотири локації – етно-зона, фудкорт, дитяча та лаунж, окрім того кожен населений пункт Уланівської громади презентуватиме авторські страви на основі рецептів Глафіри Дорош, адже відомо, що вона створила не лише популярний рецепт картоплі по-уланівськи, а й інші кулінарні цікавинки.

Насичена програма фестивалю передбачає:

– проведення кулінарного майстер-класу від зірки телепроєкту «МайстерШеф» Ігоря Місевича;

– дегустацію картоплі по-уланівськи та інших популярних страв, приготовлених професійними кухарями та кулінарами-аматорами;

–  творчі презентації сіл, які входять до складу Уланівської сільської громади;

– виступи популярних музичних колективів – гуртів «Глорія» та «Водограй», сольних виконавців;

– музичні та спортивні конкурси, змагання для дітей і дорослих;

– тематичну презентацію «Картопля у символіці територіальних громад країн світу»;

– тематичні яскраві фотозони;

– лаунжзона;

– мінімузей Глафіри Дорош.

Організатори фестивалю  “Картопля по-уланівськи” переконані, що даний захід стане традиційним, розкриє багатий потенціал подільської кулінарної культури та сприятиме зростанню туристичної привабливості Уланівської громади

Партнерами фестивалю виступили: Уланівська сільська рада, Хмільницька районна рада, Молодіжний центр “Квадрат”, ГО “Культурний Всесвіт”.

Вінничан запрошують на фестиваль "Картопля по-уланівськи"

Вінничан запрошують на фестиваль "Картопля по-уланівськи"Вінничан запрошують на фестиваль "Картопля по-уланівськи"

Вінничан запрошують на фестиваль "Картопля по-уланівськи"

 

Останні новини

Новини

27 Червня
24 Червня
23 Червня