, 25 Червня
booked.net

Вінничани проходять безкоштовну перевірку на меланому

В одному з медцентрів Вінниці триває тиждень безкоштовних оглядів в рамках Всесвітнього дня боротьби з меланомою. У закладі вже обстежили родимки майже півсотні людей, розповів телеканалу “Суспільне.Вінниця” директор медцентру Валерій Новоселецький.

“Наш лікар якщо виявляє якісь проблеми, то передає до спеціалізованого медичного закладу — наразі це онкологічний диспансер. Там лікарі мають підібрати подальшу тактику лікування”, — каже Валерій Новоселецький.

У вінничанки Яни Коваль через рак загинули двоє членів родини. Вирішила обстежитися, адже має багато родимок на тілі у незручних місцях. Робить це вперше.

“Дочка побачила в інтернеті акцію безкоштовної перевірки родимок. В мене батько помер від меланоми. Маю родимку, яка мене турбує, тому прийшла на цей прийом”, — розповідає Яна Коваль.

Безкоштовно обстежувати родимки у медзакладі почали на початку тижня. За день встигають оглянути до 20 пацієнтів

“Меланома, як правило, не болить. Але упродовж 6 місяців може дати метастази. За статистикою європейською та всесвітньої охорони здоровʼя, кількість меланом і немеланомних раків шкіри збільшилася”, — говорить Валерія Пустоваренко.

Завідувач відділення пухлин голови та шиї Ігор Феджага каже, меланома та рак шкіри у чоловіків і жінок на 2-му місці серед онкозахворювань, тому виявляти їх на ранніх стадіях вкрай важливо для ефективного лікування. У групі ризику люди віком від 55 до 75 років.

“У доковідний період ми щороку виявляли 100-120 виявлень меланоми. Цьогоріч 68. Це не говорить про зменшення кількості захворюваності. Це каже про зменшення виявлення, особливо на первинному рівні. Безумовно ці пацієнти є, але вони звернуться уже на наступних стадіях захворювання”, — каже Ігор Феджага.

За словами Феджаги, зменшити кількість випадків меланоми можна і за допомогою самодіагностики: контролювати стан своїх родимок можна за абревіатурою: АКОРД. Де А- це асиметрія, К-краї, О- окрас, Р- розмір та Д- динаміка.

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня
22 Червня