, 18 Жовтня
booked.net
22 Лютого, 2021, 18:01

Вінниччина – на 9-10 місці в екологічному рейтингу областей

Видання «Фокус» оприлюднило екологічний рейтинг областей.  Як пише видання, результати підрахунків великих сюрпризів не принесли. Як і раніше, екологічна ситуація на правобережній Україні значно краща, ніж на лівому березі Дніпра. Це легко пояснюється концентрацією заводів-гігантів у південно-східних областях. У той же час і на заході країни не все гладко. Наприклад, забруднення повітря в Івано-Франківській області підкосило результати регіону, майже половина якого розташована в чистих Карпатах. А показники скидання забруднених стічних вод знизили позицію в рейтингу Львівської області.

Цього разу упорядники виділили як окрему адміністративну одиницю Київ, і за їхніми підрахунками виходить, що столиця — найбрудніше місто в країні. Лідером рейтингу знову стала Чернівецька область. До першої трійки також увійшли Житомирська область і Закарпаття. Антилідер — Київ, Дніпропетровська та Донецька області.

Вінницька область – зайняла 9-10 позицію рейтингу.

Вінниччина – на 9-10 місці в екологічному рейтингу областей

«Офіційні дані моніторингу шкідливих викидів в області за підсумками 2020 року поки не опубліковані, однак місцеві активісти очікують, що зафіксований рівень забруднення буде нижчим, ніж в 2019-му. Головними забруднювачами в області традиційно є сільськогосподарські підприємства, лісгосп, рибгосп і переробна промисловість. 2020-й позначений зниженням сільгоспвиробництва, а також оборотів цукрових заводів. Виробництво цукру порівняно з 2019 роком знизилося майже в шість разів (з 120 тис. т до 22 тис. т). Утім, це зниження викликане причинами, що не стосуються природоохоронного руху, і велика ймовірність того, що в 2021-му обсяги виробництва відновляться, а разом із ними викидів побільшає, – зазначає видання «Фокус». – У минулому році підставою для гордості вінницьких екологів став запуск обласної програми спостереження і захисту рідкісних видів птахів, які гніздяться в ботанічному заказнику «Лядівський» та на частині території ландшафтного парку «Дністер». На сьогодні в області налічується 11 природних обʼєктів, які входять до загальноєвропейського охоронного списку «Смарагдова мережа». Це список охоронюваних територій, недоторканність яких має принципове значення для збереження різноманіття видів флори і фауни».

Останні новини

Новини

16 Жовтня
15 Жовтня
13 Жовтня
12 Жовтня