, 9 Лютого
booked.net

Вінницька обласна ада повертає безхозній споруді її цільове призначення – бути укриттям

Безхозній споруді, яка може функціонувати як укриття, робоча група обласної Ради повертає її призначення.  Про це повідомив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

– Зараз робимо усе, щоб цей об’єкт на території обласної лікарні почав виконувати ту функцію, для якої його свого часу й будували, тобто укриття. Так  само було й з нині працюючим  укриттям на Хмельницькому шосе, 7. Це приміщення, яке вінничани знають як колишній розважальний заклад. У лютому обласна Рада повернула будівлі її основну функцію – рятувати життя людей, – розповів Вячеслав Соколовий.

Робочу групу щодо вивчення стану захисних споруд цивільного захисту та укриттів в установах, організаціях, закладах та підприємствах, які є  об’єктами спільної власності територіальних громад Вінницької області та перебувають у їх оперативному управлінні / господарському віданні, було створено розпорядженням голови обласної Ради. За результатами її роботи встановлено: 83 установи спільної комунальної власності мають у своєму користуванні 110 захисних об’єктів; у 68 закладах під час повітряної тривоги користуються укриттями сусідніх закладів.

Площа споруди, яку робоча група виявила на території лікарні, – 560 квадратних метрів. Свого часу це було протирадіаційне укриття. Утім уже багато років ця будівля залишалася безхозною, а колись – і затопленою.

Керівник медичного закладу Олександр Жупанов пояснює, що для того, аби приміщення знову почало працювати як сховище, потрібно здійснити низку робіт.

– Треба провести воду та електрику. Однозначно встановити мотори, які будуть давати повітря. Зробимо там кімнату, де надають медичну допомогу. Там можна поставити і обладнання медичне, – розповідає Олександр Жупанов.

Зараз в обласній Раді вживають заходів, щоб споруда знову почала працювати за призначенням – як сховище.

– Проводяться роботи з експертної оцінки, щоб поставити це приміщення на баланс медичної установи. За результатами роботи комісії підготовлений лист до обласної військової адміністрації, щоб забезпечити фінансування і проєктування ремонтних робіт, і якнайшвидше ввести укриття в експлуатацію, – зазначив Вячеслав Соколовий. – Коли все буде зроблено, це укриття значно поліпшить ситуацію в безпековому напрямі.

Всі об’єкти, які проінвентаризувала робоча група обласної Ради, використовуються не тільки для установ, а й входять у загальну мережу укриттів міста Вінниці та області. Це дає додаткові можливості для забезпечення безпеки.

Останні новини

Новини

8 Лютого
7 Лютого
6 Лютого