, 14 Серпня
booked.net

Вінницька обласна рада підтримала звернення “Української Стратегії Гройсмана” до Уряду щодо ціни на газ для бюджетних установ

Сьогодні, 24 вересня, на сесії Вінницької обласної ради ухвалено звернення до Кабінету Міністрів України щодо недопущення підняття тарифів для населення та невідкладного врегулювання кризової ситуації, яка склалася у місцевих бюджетах через зростання ціни на природний газ для бюджетних установ. Звернення було ініційоване фракцією “Української Стратегії Гройсмана”

“Дякую за важливу ініціативу фракції Українська Стратегія Вінниччина й усім фракціям облради за підтримку рішення. Відпускна ціна природного газу для бюджетних організацій територіальних громад продовжує зростати. Це ставить під загрозу проведення опалювального сезону, зокрема забезпечення теплом шкіл, дитячих садочків, лікарень. Держава активно передає повноваження місцевому самоврядуванню, проте жодного разу не було переглянуто структуру бази доходів місцевих бюджетів. Нинішні надходження від ПДФО є недостатнім джерелом здійснення тих видатків, які визначаються функціями держави і передані місцевому самоврядуванню до виконання. Особливу увагу ми звернули на потенційне підняття тарифів для населення – при нинішньому рівні життя та доходів в Україні це неприпустимо!” – написав у Facebook голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий.
◽️Вінницька обласна рада вимагає від Уряду:
Не допустити підняття тарифів на централізоване теплопостачання та гаряче водопостачання для населення і передбачити відповідну компенсацію підприємствам теплокомуненерго.
–  Ухвалити необхідні рішення щодо надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю природного газу для проведення опалювального сезону, зокрема забезпечення теплом шкіл, дитячих садочків, лікарень тощо.
 Невідкладно внести до Верховної Ради України проєкт змін до Бюджетного кодексу України зі збільшенням до 75% зарахування надходжень від ПДФО до бюджетів територіальних громад.
Також Вінницька обласна рада вирішила надіслати листи усім обласним радам України з пропозицією спільного звернення до Кабміну для захисту бюджетів громад від неминучого «тарифного спустошення».

Останні новини

Новини

12 Серпня
11 Серпня
10 Серпня