, 10 Червня
booked.net

Вінницька обласна рада – серед лідерів рейтингу відкритості облрад, – рух “Чесно”

Громадський рух «Чесно» дослідив відкритість міських та обласних рад в Україні у другому півріччі 2022 року. Вінницька обласна Рада – у четвірці лідерів рейтингу.

Запити «Чесно» містили 11 маркерних питань щодо діяльності міських та обласних рад у другому півріччі минулого року (від 30 червня до кінця грудня 2022 року), які стали критеріями для оцінювання. За кожну позитивну відповідь на сформульоване у запиті питання упорядники рейтингу давали 1 бал. Якщо інформація публікується частково, це оцінювалося у 0,5 бала.

Вінницька обласна Рада набрала 10 балів із 11 можливих.

– Львівська тримає першість із попереднього аналізованого періоду, її очолює Ірина Гримак  (ЄС). Три ради покращили свої результати – Вінницька, Волинська та Рівненська. Їх очолюють відповідно Вячеслав Соколовий («Українська Стратегія Гройсмана»), Григорій Недопад («За майбутнє») та Андрій Карауш («Слуга народу»), – йдеться у матеріалі «ЧЕСНО».

Серед аналізованих показників – дані про засідання сесій та комісій на сайті обласних рад. Вінницька облрада отримала бали за відкритість наступної інформації: розпорядження про скликання ради, порядок денний, подані проєкти рішень, поіменне голосування, трансляція чи відеозапис засідання, стенограма засідання, ухвалені рішення. Відзначено також доступ громадян на засідання комісій та сесій обласної ради.

– Одним з основних критеріїв довіри людей до влади та депутатського корпусу є відкритість і публічність, тому дуже важливо навіть в умовах воєнного стану оприлюднювати питання порядку денного сесії ради та тексти проєктів рішень, – пояснюють у «Чесно».

Протягом 2022 року Вінницька обласна Рада провела 18 сесій. Ухвалено 159 рішень.
Вінницька обласна рада – серед лідерів рейтингу відкритості облрад, - рух "Чесно"

Вінницька обласна рада – серед лідерів рейтингу відкритості облрад, - рух "Чесно"

Останні новини

Новини

9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня