, 29 Травня
booked.net

Вінницька обласна рада ухвалила звернення щодо заборони діяльності УПЦ в єдності з московським патріархатом

Сьогодні, 25 листопада, на черговій сесії депутати обласної ради ухвалили звернення  Вінницької обласної Ради 8 скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо заборони діяльності Української православної церкви в єдності з московським патріархатом, релігійних організацій з центром в країні-агресорі на території України.  Депутати пропонують центральній владі ухвалити закон – «для уникнення реальних та потенційних ризиків загрози національній безпеці України».

Звернення підготовлене постійною комісією обласної Ради з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту.

«На сьогодні в Україні діє Українська православна церква в єдності з московським патріархатом та інші релігійні організації з центром в країні агресорі, які ідеологічно обгрунтовують і підримують війну та виправдовують всі військові злочини, що скоює росія на території України. Значна кількість духовенства виявляють антиукраїнську та антидержавну позицію, про що свідчать результати проведених санкціонованих обшуків СБУ за місцем проживання митрополіта однієї з єпархій УПЦ МП на території Вінниччини. Вказана особа розміщувала публікації на власному інтернет-ресурсі проросійського змісту, а також заклики до розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Ці та інші факти є свідченням, що діяльність УПЦ МП підриває територіальну цілісність, соборність та державність України», – значиться у зверненні.

У документі підкреслюється, що звернення обласна Рада ухвалює, «усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями».  А також «враховуючи антиукраїнську та антидержавну позицію релігійних організацій Української православної церкви в єдності з московським патріархатом та інших релігійних організацій з центром в країні-агресорі з метою захисту суверенітету, національної безпеки і територіальної цілісності, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі».

Підтримали звернення 59 з 60 присутніх на сесії депутатів Вінницької обласної ради (1 – утримався). Більшість у Вінницькій обласній раді сформована політичною партією “Українська Стратегія Гройсмана”, і дане рішення було підтримано всіма фракціями політичних партій в облраді.

Зараз у Верховній Раді зареєстровані кілька законопроектів щодо діяльності московського патріархату.

Вінницька обласна рада ухвалила звернення щодо заборони діяльності УПЦ в єдності з московським патріархатом

Останні новини

Новини

26 Травня
25 Травня
24 Травня
23 Травня