, 9 Грудня
booked.net

Вінницька ОДА не підготувала проект бюджету на 2022 рік: депутати вимагають пояснень

Наближається новий 2022 рік, отже, найближчим часом Вінницька обласна рада має затвердити головний кошторис нашого краю – обласний бюджет. Втім, самих депутатів посадовці Вінницької облдержадміністрації вирішили усунути від розробки цього важливого фінансового документу. Природно, це викликало обурення голови Вінницької обласної ради Вячеслава Соколового та його колег по депутатському корпусу.

“Представників облради не включено до робочої групи з напрацювання бюджету на наступний рік. Департамент фінансів облдержадміністрації створив робочу групу, до складу якої увійшли лише головбухи і фінансисти головних розпорядників коштів. Депутати, яким жителі Вінниччини довірили представляти їхні інтереси, до контролю над плануванням бюджету допущені не були”, – написав у своєму Фейсбук Вячеслав Соколовий.
Департамент фінансів облдержадміністрації заявив, що не вважає за необхідне погоджувати з облрадою питання фінансування капітальних видатків та надавати проєкти бюджетних заходів. Мотивує це тим, що виконання бюджету – виключна компетенція виконавчої влади. Але ж в результаті реалізації прийнятого так само “монопольно”, без участі депутатів цьогорічного бюджету на Вінниччині спостерігається його невиконання бюджету в обсязі 68 млн грн. Варто додати, що й проєкт обласного бюджету на 2022 рік Департамент фінансів не зміг подати на розгляд облради вчасно – він мав бути поданий до 25  листопада, тож терміни порушено на два тижні.
“Переконаний, якби раніше профільна комісія облради була допущена до аналізу капітальних видатків, сьогодні нам би не довелось думати, як закрити рік.  Важливо, щоб виконавча влада зрозуміла, що депутати повинні мати можливість детально вивчати бюджет області, в тому числі й на етапі його планування. Це робить процес ухвалення головного фінансового документу області прозорим, як того вимагає Бюджетний кодекс. Також цього вимагає й чинний бюджетний регламент – є рішення обласної ради, і воно має виконуватись”, – підсумував голова Вінницької обласної ради.
Позицію Вячеслава Соколового гаряче поділяють і його колеги з фракції “Української Стратегії Гройсмана”.
“Дивна ситуація – розробляють одні, а голосують депутати. То що, депутати статисти?” – задає риторичне питання депутат Ірина Івасюк.
“Депутати мають право активно приймати участь в бюджетному процесі через усі доступні механізми і в тому числі через залучення до робочої групи по напрацюванню бюджету. Інакше потім на профільних комісіях ви дивуєтесь чому стільки негативу і непорозуміння. Як голова профільної комісію можу упевнено сказати, бюджет був би збалансованішим коли б в ОДА чули позицію депутатського корпусу. А наші зусилля краще спільно направити на його виконання та наповнення”, – додає голова постійної комісії облради Андрій Ковальов.
“Депутати мають активно бути залучені до бюджетного процесу – в тому числі і на етапі планування. Адже процес прийняття бюджету має бути максимально прозорим і зрозумілим як для депутатського корпусу,так і для жителів області. Депутати несуть відповідальність перед своїми виборцями, тому мають чітко розуміти при розгляді бюджету,куди спрямовуються кошти”, – переконаний голова фракції “Української Стратегії Гройсмана” в облраді Олександр Хомяк.
“Усунути обласних депутатів від напрацювання бюджету, який саме ці депутати мають затвердити – це ж нонсенс! Якась фантасмагорія. Я не голосуватиму за таким чином розроблений бюджет! Що ми виборцям маємо сказати? Що ми проголосуємо за те, що не враховує інтереси виборців?! Та так точно не буде!” – не приховує обурення депутат Андрій Поліщук.
Наразі обласна рада готує лист голові облдержадміністрації щодо невиконання рішення Вінницької обласної ради, що є порушенням статті 144 Конституції України: «Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов’язковими до виконання на відповідній території». Таке рішення 8 грудня ухвалила бюджетна комісія облради – одноголосно.

Останні новини

Новини

8 Грудня
7 Грудня