, 26 Травня
booked.net

Вінницьке підприємство УТОС виготовляє сучасне спорядження для українських військових

На вінницькому підприємстві Українського товариства сліпих (УТОС) під час війни намагаються допомагати армії усім, чим можуть. Там активно діє волонтерський пункт, які відправляє гуманітарну допомогу у «гарячі точки». А днями було презентовано пробні екземпляри розвантажувальних жилетів для військових.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної організації УТОС.

Розвантажувальні жилети – це елемент одягу, призначений для комфортного носіння зброї, магазинів до неї, гранат, фляги, медичного пакету, аптечки тощо. А також для зручного витягання їх до застосування.

Підприємству УТОС Вінниці замовили пробні зразки розвантажувальних жилетів, і там вже зробили три варіанти.

«Після спілкування із військовими два із них ми вдосконалили у порівнянні із відомими зразками. Бійці підказали, що їм не потрібні непрактичні клапани на жилетах. Натомість ми використали гумки і липучки, за допомогою яких можна зафіксувати магазин для зброї тощо. Таке використовується у європейських моделях розвантажувальних жилетів. Також можемо використовувати пластмасові засувки замість нерідко непрактичних «змійок», – розповіла начальник швейного цеху вінницького підприємства УТОС Алла Коваль.

Вона також повідомила, що наразі на підприємстві починають шити пробні екземпляри оперативних сумок для військових. В подальших планах – й пошиття військової форми.

«Шитимуть всі ці вироби для військових зрячі працівники нашого підприємства. А незрячі допомагатимуть подавати сировину, упаковувати готову продукцію тощо», – сказала Алла Коваль.

Директор вінницького підприємства УТОС Костянтин Ільніцький наголосив, що наразі є гостра необхідність пошиття спеціального одягу для військових. Приміром, Не секрет, що «розвантажень» для бійців на фронті наразі недостатньо. Тому було вирішено проявити ініціативу.

«Тепер чекаємо замовлень з боку волонтерів, бізнесменів, представників місцевої влади тощо. На жаль, поки що складно знайти якісну тканину та інші матеріали для пошиття військового спорядження. Можливо, країни Європи могли б передавати Україні не лише зброю і гуманітарну допомогу, але й сировину для пошиття військового одягу. У разі отримання масових замовлень ми могли б повністю укомплектувати швейний цех фахівцями», – прокоментував Костянтин Ільніцький.

Останні новини

Новини

25 Травня
24 Травня