, 11 Серпня
booked.net

Вінницькі аграрії прогнозують падіння збору зернових на 18-20%

Аграрії з Вінницької області очікують падіння валового збору пшениці та інших зернових на 18-20% у порівнянні до показників минулого року.  

Такий прогноз озвучив директор департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Олег Сідоров, посилаючись на оцінки науковців, повідомляє видання NaПарижі

“Зниження врожайності пояснюється дефіцитом вологи в ґрунті, – зазначив посадовець. – Її низький рівень особливо позначається на розвитку озимих на нинішньому етапі”.

Разом з тим, Олег Сідоров наголошує, що це тільки прогноз. За його словами, жнива в регіоні розпочнуться наприкінці першої – на початку другої декади липня. Торік ранніх зернових намолотили понад 2,2 мільйона тонн за середньої врожайності 53,2 ц/га.

Нині площі озимих приблизно такі самі, як у 2021-му. Однак, уточнив керівник департаменту, урожайність очікується менша, відповідно скоротиться і валовий збір.

В Інституті кормів і сільського господарства Поділля НААНУ для «Голосу України» пояснили ситуацію з ранніми зерновими більш детально: приблизно третина площ цих культур перебуває у незадовільному стані. Причина стримування розвитку рослин – недостатня кількість вологи, її дефіцит відчувався на всіх етапах – під час посівної минулої осені, взимку і нині.

 

Останні новини

Новини

10 Серпня
9 Серпня
8 Серпня