, 10 Червня
booked.net

Вінницькі підприємці мають задекларувати генератори в Екологічній інспекції

У зв’язку зі збільшенням кількостей запитів, які надходять до Інспекції стосовно отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами під час експлуатації дизельних чи бензинових генераторів у Державній екологічній інспекції Вінницької області повідомили про екологічні норми щодо користування генераторами.

Про це повідомили в Державній екологічній інспекції Вінницької області.

Дизельний, бензиновий та газовий генератори є устаткуванням в результаті експлуатації якого в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини. Згідно з ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу на викиди, виданого суб’єкту господарювання обласною державною адміністрацією.

Однак, для спрощення умов ведення господарської діяльності під час війни, Кабінетом міністрів України 18 березня 2022 року ухвалено Постанову № 314, відповідно до якої, у період воєнного стану право на провадження господарської діяльності, в тому числі тої яка пов’язана з викидами в атмосферне повітря, може набуватися на підставі безоплатного декларування.

«Декларація може бути подана за вибором суб’єкта господарювання незалежно від задекларованого (зареєстрованого) місцезнаходження (місця проживання), місця провадження господарської діяльності або місцезнаходження відповідного об’єкта в паперовій та електронній формі через центр надання адміністративних послуг з подальшою передачею органам ліцензування, дозвільним органам та суб’єктам надання публічних (електронних публічних) послуг, а також засобами веб-портал електронних послуг (Портал Дія). Наголошуємо на тому, що вищеописані дозвільно-декларативні процедури стосуються виключно суб’єктів господарювання. Фізичним особам тобто звичайним громадянам, враховуючи що робота вказаного устаткування супроводжується шумом та надходженням вихлопних газів, достатньо узгодити графіки роботи генератора із сусідами та дотримуватися правил безпеки, із якими можна ознайомитися перейшовши за посиланням https://dsns.gov.ua/…/zaxodi-bezpeki-pid-cas…

Останні новини

Новини

9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня