, 29 Травня
booked.net

Вінницькому обласному молодіжному центру “Квадрат” виповнилося чотири роки

19 грудня Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат» відзначає 4 роки від дня відкриття. Із цієї нагоди відбувся круглий стіл «Щорічна зустріч  #вКвадраті: підсумки та плани».

Заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк привітав співробітників «Квадрату», представників молодіжних організацій та центрів – партнерів молодіжного центру зі святом.

– 4 роки тому ми створили унікальну базу для реалізації можливостей нашої молоді. Ми розуміли, що маємо створити для молодих людей таке середовище, де б вони мали можливість не тільки спілкуватися, а й творити, працювати, бути щасливими, об’єднуватись і вершити великі справи, – каже Ігор Івасюк. – Сьогодні я бачу, наскільки робота центру стала ефективною. І це стосується не тільки реалізації проєктів, направлених на підтримку молоді міста, а й розбудови мережі молодіжних просторів у громадах Вінниччини, волонтерську діяльність та підтримку внутрішньо переміщених осіб. За 4 роки роботи центр провів понад 3 тисячі заходів.

Заступник голови обласної Ради зазначив, що нещодавно до Вінниці переїхав Донецький обласний дитячо-молодіжний центр. Представники Координаційної ради з питань молодіжної політики та «Квадрату» надали всебічну допомогу у їх переїзді та облаштуванні.

– Впевнений, що планів у вас ще багато. А головне – є сили та єдність в їхній реалізації. Бажаю вам, щоб все задумане втілилось у життя, миру, добра і Перемоги, – додав Ігор Івасюк.

Керівниця молодіжного центру «Квадрат» Анастасія Молдован прозвітувала про діяльність закладу у 2022 році та окреслила пріоритетні напрями роботи на 2023 рік.

– Командою молодіжного центру «Квадрат» у 2022 році було організовано 782 заходи, участь в яких взяли понад 9 000 осіб. До сьогодні на базі молодіжного центру працюють волонтери «Чарівної мережки», які плетуть маскувальні сітки, шиють подушки, нашоломники, наколінники, шкарпетки, роблять окопні свічки для ЗСУ, – розповіла Анастасія Молдован. – У 2022 році були залучені гранти та донорська підтримка для роботи молодіжного центру. Зокрема, реалізовано низку проєктів, таких як «Доброго вечора, ми з України», ACTED, «Бібліотекарі без кордонів», «Молодь за демократію в Україні: фаза ІІ» тощо.

Керівниця центру зазначила, що попри військову агресію триває робота з молоддю та розбудовується мережа молодіжних просторів у територіальних громадах Вінниччини. Наразі налагоджена взаємодія з молодіжним центром «Your Space» у Жмеринці. Триває також співпраця з ініціативними групами зі створення просторів у Немирівській, Крижопільській та Чернівецькій територіальних громадах.

У пріоритетах діяльності «Квадрату» в 2023 році передбачено впровадження стандартів Ради Європи в роботі молодіжних центрів, а також організація заходів неформальної освіти, підтримка участі молоді в житті громад, розвиток національно-патріотичного виховання, налагодження співпраці та взаємодії з європейським молодіжним фондом.

Голова Координаційної ради з питань молодіжної політики при Вінницькій обласній Раді Ірина Лозова підкреслила важливість роботи молодіжного простору у Вінниці.

– Молодіжний центр на початку війни показав свою ефективність. Це був хаб для внутрішньо переміщених осіб та волонтерів. Люди сюди прийшли і почали щось робити та допомагати бійцям ЗСУ, – сказала Ірина Лозова. – «Квадрат» став центром руху сил за Перемогу. Зараз кожна а молода людина знає, де знаходиться молодіжний центр. Це важливо. Вітаю вас зі святом, бажаю успіху в 2023 році.

До створення молодіжного простору «Квадрат» було залучено фінансування з різних джерел – Державного фонду регіонального розвитку, обласного бюджету, бюджету міста Вінниці (бюджету громадських ініціатив), донорського фінансування (УВКБ ООН). Нині приміщення, де розміщено молодіжний центр, визначено найпростішим укриттям. Тому простір закладу зараз має 2 призначення: робота з молоддю та укриття для вінничан.

Останні новини

Новини

26 Травня
25 Травня
24 Травня
23 Травня