, 27 Січня
booked.net

Вінницьку скульптурну композицію пам’яті героїв Небесної сотні та героїв АТО перемістять на нову локацію

Пам’ятний знак “Пам’яті героїв Небесної сотні та героїв АТО”, а також інформаційне табло перемістять зі скверу біля вежі Артинова на площу Тараса Шевченка, що неподалік Свято-Преображенського кафедрального собору. Про це інформують у Вінницькій міській раді.   

Зазначається, що вибір нового місця для пам’яток поєднав різні епохи боротьби українців за свою свободу: від ідей визвольного руху Шевченка у ХІХ ст. до сучасного періоду ХХІ ст., коли народ зі зброєю в руках захищає незалежність України.  

“Меморіальний знак, який має вигляд тризуба з зображеним падаючого птаха, був встановлений у 2015 році для вшанування героїв новітньої історії нашої країни, які загинули за незалежність своєї держави. Для нього обрали місце у сквері біля Вежі, яке межує із Меморіалом Слави, який вінничани сприймали як місце вшанування воїнів Другої світової війни. Але історики розкрили дещо інший зміст, який влада совєтів вкладала в цей об’єкт – пропагандистська локація в центрі міста було сформована радянською владою у вигляді Меморіалу Слави передусім для укріплення своєї ідеології і влади”, – стверджують у муніципалітеті. 

У повідомленні йдеться, що обидва елементи пам’ятного знаку будуть розташовані поруч. На попередній локації такої можливості не було через особливості простору. Тож, тепер композиція поєднається в одному ансамблі більш гармонійно.

 

 

Останні новини

Новини

26 Січня
25 Січня