, 27 Січня
booked.net
11 Червня, 2021, 15:54

Вінницький міський голова Сергій Моргунов: “Будемо й надалі пропонувати муніципально-приватне партнерство при створенні дитсадків”

У Вінниці вже більше року працює муніципально-приватний садочок «Мадагаскар». Наше місто стало першим в Україні, яке запровадило таке партнерство в освіті. Цей інноваційний проєкт дозволяє урізноманітнити форми навчання та залучити кращі практики виховання. Сьогодні, 11 червня, міський голова Сергій Моргунов поспілкувався з колективом дошкільного закладу та його вихованцями.

Вінниця – єдине місто в Україні, яке запровадило муніципально-приватне партнерство у сфері освіти. Міська влада запропонувала партнерство ліцензованим приватним закладам освіти, метою якого є влаштування  у групи діток із загальноміської черги. З міського бюджету передбачається компенсація частини вартості утримання та виховання дошкільнят.

Новий садочок «Мадагаскар», який відкрили у 2020 році,  діє на основі партнерства між міською радою та гімназією «Дельфін». Він розташований за адресою вул. Трамвайна, 3Б.

На сьогодні у «Мадагаскар» вже влаштовано 32 дитини із загальноміської електронної черги. Сьогодні міський голова Сергій Моргунов відвідав заклад та поспілкувався з педагогічним колективом та вихованцями. Діти впізнали очільника міста та розповіли про улюблені заняття у садочку.

«Це перша практика у місті Вінниці муніципально-приватного партнерства, коли разом з бізнесом ми організували дошкільний заклад.  Сьогодні ми живемо у світі конкуренції і необхідно стимулювати, зокрема і приватні заклади освіти, щоб рівень освіти зростав в цілому в країні. І законом це передбачено. Ми повинні створити відповідну інфраструктуру, робочі місця, комфортні умови для діток. Будівництво самого об’єкту для громади відбувалось за кошти інвестора, це є комунальна власність. А все, що стосується наповнення, – це робота наших партнерів по проєкту», – каже Сергій Моргунов.

Міський голова перевірив, як облаштований заклад, які умови створені для  маленьких вінничан.

«Сьогодні я побачив чимало інноваційних речей у цьому садочку. Вважаю, що форма державно-приватного партнерства більш гнучка і прогресивна з точки зору впровадження різних цікавих напрямів. Місто може розглядати створення у подальшому подібних садочків, якщо будуть пропозиції і якщо вони будуть відповідати усім нашим вимогам.  Нагадаю, що в цьому році ми здаємо два дитячих садочки: один в районі Вінницьких Хуторів, це приєднані території, другий –  по вул. Ватутіна.  Інвестор в мікрорайоні Академічний також вже розпочав підготовчі роботи для будівництва дитячого садочка. У перспективі  – здача двох дитячих садочків у районі вул. Покришкіна та Івана Богуна. І ми теж можемо розглядати можливості співпраці з бізнесом», – зазначив  Сергій Моргунов.

Заступник міського голови Галина Якубович додала, що у садочку встановлені відеокамери, облаштована медична кімната, ізолятор, дотримані всі необхідні умови, які стосуються безпеки дітей.

«Ми працюємо лише з такими партнерами, які виконують всі вимоги згідно з законодавством для дошкільної освіти дітей», – каже Галина Якубович.

Засновник гімназії «Дельфін» Андрій Піжевський вважає, що перевага приватної освіти саме у можливості гнучкого впровадження інновацій.

«Ми вирішили спробувати співпрацю з містом, адже, по-перше, у Вінниці прогресивний мер, який впроваджує інноваційні речі, по-друге, ми розуміємо, що децентралізація дала кожній територіальній громаді можливість шукати шляхи оптимізації видатків. Нам здавалось, що ми можемо бути першими, хто не побоїться піти в такі партнерські стосунки і показати їхній успіх. Вважаю, що ми зробили дуже правильний крок, сподіваюсь, що ми станемо прикладом для всієї України. Адже у такій співпраці можна отримати  якісні результати. Ми точно знаємо, що діти тут в безпеці, працюємо відповідно до всіх вимог і стандартів. Оскільки ми приватний заклад, маємо більше можливостей використовувати різні інноваційні методи. Наприклад, у нас є власний планетарій, інтерактивні панелі, пісочна анімація. Загалом хочемо, щоб дітки отримували більший спектр пропозицій, послуг, щоб вони розвивались і розкривали  свої сильні сторони», – каже Андрій Піжевський.

Вихователька середньої групи (4-5 років) дитячого садочка «Мадагаскар» Людмила Гуменюк розповіла, що з дітьми працюють, знаходячи індивідуальний підхід до кожного.

«На заняттях з фізкультури займаємось ботмерівською гімнастикою, що чудово об’єднує діток, вчить їх діяти в команді.  Взагалі, акцентуємо увагу на всебічному розвитку дитини, багато уваги приділяємо дрібній моториці. У старшій групі будемо вже знайомитись з літерами, писати, готуватись  до школи, багато уваги приділяємо  креативному розвитку, творчості, розвитку мови», – розповіла Людмила Гуменюк.

Останні новини

Новини

26 Січня
25 Січня