, 1 Жовтня
booked.net
15 Вересня, 2021, 15:23

Вінницький міський голова Сергій Моргунов: “Наступного року очищення Південного Бугу буде продовжено”

У Вінниці тривають роботи з очистки русла Південного Бугу. Це унікальний проєкт, мета якого – покращення екологічного стану ріки, яка є джерелом питної води для майже 400-тисячної громади. Наразі вже виконано більше половини робіт першого етапу проєкту. Загалом вже викачано з річки 208 тис. кубів мулу, це приблизно як 2500 залізничних цистерн. Також розчищено ділянку водозабору та поглиблено в цьому місці  дно з 1 метра до 4-5. Це один із чинників, які дозволять покращити якість води. Сьогодні, 15 вересня, міський голова Сергій Моргунов подивився, як проходять роботи по очистці річки.

Очищення русла Південного Бугу в межах міста – унікальний проєкт. Жоден муніципалітет України досі не ставив перед собою такої амбітної мети. Покращення екологічного стану Південного Бугу – одна з цілей Стратегії “Вінниця 3.0”, пріоритет “Доступне, безпечне та екологічно чисте середовище”. Проєкт по очистці Південного Бугу розділений на три черги, адже загальна протяжність Бугу у межах Вінниці – майже 13,4 км. У першому етапі заплановано: розробку мулових наносів – 345 тис. м3 на ділянці протяжністю 3080 м. Наразі вже виконано 60 % першого етапу. До роботи залучено спеціальну техніку: 3 земснаряди, 2 баржі, буксир, плаваючий екскаватор, екскаватор з грейферним ковшем, екскаватор для навантаження на автосамоскиди ґрунту, який вивозиться на полігон, та 2 автосамоскиди “Татра”.

Сергій Моргунов: "У 2022 році плануємо почати другу чергу проєкту по очистці Південного Бугу – вона буде найскладнішою"

Перша черга проєкту по очистці Південного Бугу охоплює трохи більше трьох кілометрів. Реалізацією цієї черги ми займаємось два роки. Вже викачали з річки більше 200 тисяч м3 намулу, це приблизно як 2500 залізничних цистерн. Це достатньо серйозна та  масштабна робота, один із головних проєктів Стратегії “Вінниця 3.0.”, який направлений на покращення стану річки Південний Буг у межах Вінниці. Він містить дві складові: екологічну та безпосереднє покращення якості питної води, особливо в частині водозабору облводоканалу, – адже це теж досить актуальна тема  для нашої територіальної громади, – каже міський голова Сергій Моргунов.

Сергій Моргунов: "У 2022 році плануємо почати другу чергу проєкту по очистці Південного Бугу – вона буде найскладнішою"

Також очільник міста зазначив, що цей масштабний проєкт довготривалий, і терміни його реалізації залежать від кількох факторів.

Тринадцять з половиною кілометрів річки Південний Буг в межах міста – це досить серйозна робота. З наступного року ми будемо розпочинати реалізацію другої черги проєкту. Вона найскладніша, тут передбачено викачати з річки близько 900 тисяч м3 намулу. Крім того, там річка ширша, підрядники кажуть, що є певна проблематика у тому, що будуть заходити в житлову зону, де неможливо створити масштабні карти намиву – такі, як тут. Також більше часу займатиме вивезення намулу на полігон та на карти, які знаходяться на більш віддаленій відстані. Я думаю, якщо буде відповідне фінансування, то ми зможемо пришвидшити ці роботи. Я поставив сьогодні завдання відпрацювати ці питання. Зокрема, по лінії обласного екологічного фонду цього року нам виділили 10 мільйонів гривень з обласного бюджету. Хочу подякувати голові обласної ради Вячеславу Соколовому і голові обласної державної адміністрації Сергію Борзову за підтримку проєкту.  Надалі ми будемо працювати у такому ж напрямку, і важливо, щоб на держаному рівні ми могли знайти додаткове фінансування. Взагалі, Вінниця – це єдине місто та муніципалітет, які системно займаються очисткою річки, – зазначив Сергій Моргунов.

Сергій Моргунов: "У 2022 році плануємо почати другу чергу проєкту по очистці Південного Бугу – вона буде найскладнішою"

Під час реалізації першої черги найбільш проблемною була ділянка, яка знаходилась в районі “Вінницяоблводоканалу”, де відбувається водозабір. Глибина дна там сягала лише близько 1 м через величезну замуленість. На сьогодні вдалося розчистити цю зону і поглибити дно до 4-5 м. Це один із чинників, які дозволять покращити якість води. Облводоканал відзначає, що поліпшуються показники загального органічного вуглецю – а це те, що позначається на кольорі та запаху води. Відповідно потребується менше реагентів для обробки води.

Сергій Моргунов: "У 2022 році плануємо почати другу чергу проєкту по очистці Південного Бугу – вона буде найскладнішою"

Для довідки:

Загальна кошторисна вартість робіт першої черги за результатами тендеру складає: 60 млн 200 тис. грн. Фактично виконано робіт на суму 33 млн 267 тис. грн: 2020 рік – 15 млн 062 тис. грн, 2021 – 18 млн 205 тис. грн. На 2021 рік передбачено фінансування в розмірі 29 млн 186 тис. грн: кошти міського бюджету – 19 млн 186 тис. грн, кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – 10 млн грн.

Сергій Моргунов: "У 2022 році плануємо почати другу чергу проєкту по очистці Південного Бугу – вона буде найскладнішою"

За весь період роботи за допомогою земснарядів та плаваючих екскаваторів з застосуванням баржі розроблено 208 тис. м3 ґрунту: за 2020 рік – 92 тис. м3 протяжністю 1 км, за 2021 рік – 116 тис. м3 (загалом на цей рік заплановано 166 тис. м3 , протяжністю 1,3 км).

Сергій Моргунов: "У 2022 році плануємо почати другу чергу проєкту по очистці Південного Бугу – вона буде найскладнішою"Сергій Моргунов: "У 2022 році плануємо почати другу чергу проєкту по очистці Південного Бугу – вона буде найскладнішою"Сергій Моргунов: "У 2022 році плануємо почати другу чергу проєкту по очистці Південного Бугу – вона буде найскладнішою"

Останні новини

Новини

30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня