, 5 Грудня
booked.net
26 Жовтня, 2021, 17:42

Вінниця незабаром отримає нову партію трамваїв зі Швейцарії

Перші 35 вагонів місто очікує вже восени.

Вінниця очікує отримати зі Швейцарії першу партію трамваїв. Це буде 35 вагонів, які надійдуть до України вже восени. Як розповів директор «Вінницької транспортної компанії» Михайло Луценко, зі швейцарцями домовилися про постачання 70 одиниць електротранспорту.

«В нас сьогодні в експлуатації 100 тролейбусів ЗІО-9, їм вже 30 і більше років, але ми 5-6 років тому зробили їм капітальний відновлювальний ремонт і вони сьогодні ще працюють. Тому ми ідемо по Кіотському протоколу, хочемо взяти електробуси і через інвестиційний банк взяти кредит для того, щоб поміняти рухомий склад, його треба терміново міняти, це ми розуміємо», – розповів Михайло Луценко.

Меморандум щодо виконання проєкту «Цюрихські трамваї для Вінниці» був підписаний у 2006 році. Починаючи з 2007-го, Вінниця отримала 116 трамваїв, резерв запчастин для ремонту на 10 років та спеціальне технічне обладнання для обслуговування. Завдяки цьому, місту вдалося оновити муніципальний парк електротранспорту та відкрити нові маршрути.

 

Однак після утворення Вінницької громади, виникла потреба у транспортному сполученні з сімома новоприєднаними територіями, а також в оновленні застарілого рухомого складу. Наголошує директор «Вінницької транспортної компанії» Михайло Луценко. Сьогодні він провів екскурсію підприємством для представників Посольства Швейцарії в Україні та членів профільних комітетів парламенту з питань енергетики і екологічної політики.

«На лінії ми кожного дня випускаємо 133 тролейбуси, 74 трамваї і 69 автобусів, тим більше автобусний парк поповнився, ми буквально зараз отримали 10 газових автобусів, що дало нам змогу розширити сьогодні сполучення до приєднаних територій. Зараз на день, в зв’язку з пандемією, перевезення пасажирів зменшилось, але сьогодні є допомога міської влади, вони з розумінням ставляться до того, що в нас збитки, відповідно є якась компенсація і таким чином ми можемо працювати колективом, а взагалі, за рахунок того, що підприємство багато робить відновлення запасних частин своїми силами – це дає змогу скоротити ті витрати, які потрібні були б для придбання нових деталей», – розповів пан Михайло.

Гості побували у трамвайному депо, змогли ознайомитися з виробництвом власних тролейбусів VinLine, які збирають на підприємстві, та відвідали музей вінницького трамвая. Після чого делегація на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Швейцарії в Україні Клодом Вільдом та народні депутати з профільних парламентських комітетів, у форматі дискусії, обговорили, що можуть зробити муніципалітети, для покращення екології.

Останні новини

Новини

4 Грудня
3 Грудня
2 Грудня
1 Грудня