, 14 Серпня
booked.net
1 Грудня, 2021, 12:12

Вінниця першою з міст України презентувала Вітальну політику громади

30 листопада у Хабі «Місто змістів» презентували проєкт Вітальної політики Вінницької міської територіальної громади. У ньому йдеться про розбудову інфраструктури та розширення спектру можливостей для людей, які приїхали у місто, внутрішньо переміщених осіб, іноземних студентів, волонтерів.

Головною метою Вітальної політики є організація максимально прийнятних та безпечних умов проживання у Вінниці людей і родин, які приїхали у місто на постійне місце проживання або завітали з метою навчання, роботи, туризму. Також проєкт передбачає вирішення проблем, з якими цим людям доводиться стикатися. А також  формування дієвих програм щодо їхнього включення у життя міста і громади в цілому.

Хаб Вітальна політика (1).jpg«Вітальна політика – це кроки і заходи для тих людей, які приїздять до Вінниці з інших країн, інших міст, найближчих сіл, і хочуть тут інтегруватися і стати вінничанами і вінничанками. Ці люди не завжди знають куди їм звернутися за соціальними послугами, погано орієнтуються в місті та не знають як ним пересуватися. Тому наступним кроком після впровадження Вітальної політики стане розробка Вітального довідника, який стане своєрідною «шпаргалкою» для новоприбулих мешканців», – розповіла директорка КП «Інститут розвитку міст» Валентина Ткачук.

Розробка Вітальної політики є одним з проєктів, який входить до Інтеркультурної стратегії ВМТГ і реалізується за підтримки німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Дослідження щодо розробки у місті нової успішної привітальної політики проводить команда аналітичних центрів «Центр стратегічного розвитку територій» і «Центр соціологічних досліджень Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького» у партнерстві з Вінницькою міською радою.

Заступниця міського голови Галина Якубович зазначила, що Вінницька міська територіальна громада стала першою в Україні, де запроваджується Вітальна політика.

Хаб Вітальна політика (3).jpg«Вінниця завжди привітна до гостей та тих, хто приїжджає до нашої громади жити, навчатися, працювати. Вінниця – багатонаціональне місто, де є різні общини, студенти-іноземці. Вони за період свого навчання вливаються в життя Вінницької громади та стають її повноправними мешканцями. Я вважаю, що прийняття такої політики зробить Вінницю більш відкритою та гостинною. У місті має бути комфортно кожному мешканцю, незважаючи ні на національність, ні на стать, ні на вік», – зауважила заступниця міського голови Галина Якубович.

У березні-квітні експерти провели соціологічне дослідження «Нові вінничани про вибір міста, зустріч з містом і життя у місті».

Хаб Вітальна політика (2).jpg«Новоприбулі мешканці зауважують, що зупинили свій вибір на Вінниці не випадково. Тут вдале логістичне розташування, комфортний рівень життя, можливість знайти гарну роботу, а ще у Вінниці живуть доброзичливі люди. Також їм до вподоби те, що у місті багато освітніх закладів, є можливості для ведення бізнесу і культурного розвитку, а також наявність туристичних цікавинок», – зазначила координаторка Програми «Інтеркультурні міста» у м. Вінниці Юлія Кашпрук.

Серед головних цілей Вітальної політики: розвиток мережі гостинності в Вінниці, створення умов для розвитку в місті якісного, доступного житла для оренди та придбання, сприяння реєстрації новоприбулих мешканців, розширення можливостей для їх працевлаштування, розвиток системи адаптованих вказівників і інструментів орієнтації у місті, підвищення іміджевої та інформаційної привабливості Вінниці, зокрема, сервісів на вокзалах та привокзальних територіях.

Хаб Вітальна політика (5).jpg

Останні новини

Новини

12 Серпня
11 Серпня
10 Серпня