, 26 Травня
booked.net

Вінниця стала першим містом України, в якому проголосили Зелений курс розвитку

Сьогодні, 28 січня, під час засідання сесії, міський голова Сергій Моргунов підписав Декларацію про Зелений курс Вінниці. Також затвердили Дорожню карту з конкретними планами, які мають намір  впровадити до 2030 року.

“Фактично ми синхронізуємо свої цілі з ініціативою ЄС «Європейська Зелена угода», мета якого досягнення кліматично нейтральної Європи до 2050 року. Посол ЄС в Україні Матті Маасікас вважає, що приклад Вінниці може надихнути інші українські громади до зеленого переходу”, – зазначив Сергій Моргунов на своїй сторінці у Фейсбук.

Вінниця стала першим містом України, в якому проголосили Зелений курс розвитку

 

Європейський Зелений курс передбачає покращення екологічної якості життя мешканців громади, модернізація економіки, що не шкодить довкіллю, залучення зелених інвестицій, сталу мобільність та екологічно чистий транспорт, розробку концепції «Місто нуль відходів», розвиток блакитно-зеленої інфраструктури, впровадження сучасних енергоефективних технологій, стимулювання органічного сільського господарства.

Нагадаємо, що у 2015 році Вінниця стала першим містом у Східній Європі, яке отримало Європейську Енергетичну Відзнаку.

Також міський голова розповів, що вже реалізовують  у Вінниці у цьому напрямку. Наприклад, оновлюють парк громадського транспорту за рахунок “зелених” видів, розбудовують велоінфраструктуру, комплексно утеплили майже 50 бюджетних закладів, модернізували систему теплозабезпечення чотирьох мікрорайонів, встановили понад 7,5 тисяч нових LED-світильників, провели масштабне очищення Південного Бугу.

Наша команда продовжить працювати по цих напрямах у рамках Стратегії 3.0. Окрім того, буде проведена оцінка вразливості міста до змін клімату та розроблені додаткові заходи з кліматичної адаптації. Ми готові переймати кращі “зелені” практики, співпрацювати з європейськими інституціями та грантовими фондами, які допоможуть нам втілити амбітні цілі Зеленого курсу.

Сергій Моргунов додав:

“Екосвідомість вже не тренд, а реальність. Виклик глобальний, і стосується кожного. Це наша спільна відповідальність – влади, бізнесу, громадянського суспільства.”

Вінниця стала першим містом України, в якому проголосили Зелений курс розвитку
Вінниця стала першим містом України, в якому проголосили Зелений курс розвитку

Останні новини

Новини

25 Травня
24 Травня