29 Березня
booked.net

Владислав Скальський: “2021 рік Україна повинна зустріти як держава з повсюдним самоврядуванням”

Завершується процес децентралізації. На Вінниччині після жовтневих місцевих виборів стануть повноважними 63 об`єднані територіальні громади. Зараз ситуація така: 35 ОТГ вже перейшли на прямі міжбюджетні відносини і водночас збережено систему місцевих державних адміністрацій. Чи може таке співіснування бути доречним та успішним?

Це дуже дорого для української держави, і ми не можемо собі це дозволити, – вважає Владислав Скальський (заступник вінницького міського голови – 2016-2019 рр., голова Вінницької ОДА – 2019-2020 рр.). – 2021 рік Україна повинна зустріти державою, в якій забезпечено повсюдність самоврядування. На Вінниччині буде 63 ОТГ, які «вкриють» 100% території області. На мою думку, надзвичайно важливо ще до місцевих виборів визначитися із новою редакцією закону про місцеве самоврядування та закону про місцеві державні адміністрації для того, щоб побачити остаточний перерозподіл повноважень. І не робити це після виборів, у залежності від їх результатів.

За словами Володимира Скальського, суть децентралізації – це процес передачі повноважень та фінансового ресурсу на місця. У ситуації, коли на законодавчому рівні не визначено, які саме повноваження матиме місцеве самоврядування, а які – держадміністрації, Владислав Володимирович вбачає два варіанти розвитку подій:

Перший – все ж таки визначити всі правила гри до виборів. У такому разі  кожна  політична сила має вирішити, що вона робитиме з повноваженнями і запропонує виборцям свою програму дій. Після виборів у стислі терміни ухвалити всі місцеві бюджети, щоб із 1 січня 2021 року усім ОТГ перейти на прямі міжбюджетні відносини. І це напряму залежатиме від тих повноважень, які передадуть із центрального рівня на рівень місцевого самоврядування.  Варіант другий – провести вибори і подивитися на їх результати. А після цього вирішити, кому і що дозволено…

Владислав Скальський  переконаний, що «нині основна загроза для місцевого самоврядування – це проведення місцевих виборів без чіткого розмежування повноважень.

Для довідки: на початку 2020 року Мінрегіон передбачав наступний графік законодавчого забезпечення реформи децентралізації:

Владислав Скальський: "Необхідно зараз, а не після виборів, розділити повноваження самоврядування та місцевих держадміністрацій"

Звертаємо увагу на вересень 2020 року,  і лише після цього – місцеві вибори в жовтні.

Останні новини

Новини

28 Березня
27 Березня
26 Березня