, 30 Травня
booked.net
2 Лютого, 2021, 9:46

Власне приміщення отримає Вінницька обласна дитяча бібліотека ім.Франка

У Вінниці планують створити одну потужну обласну дитячо-юнацьку бібліотеку, об’єднавши фонди і можливості двох обласних бібліотек: дитячої ім.Франка та обласної бібліотеки для юнацтва. Як зазначає заступник голови Вінницької обласної Ради Ігор Івасюк, створення такого єдиного бібліотечного простору покращить і послуги, які надають бібліотеки, і сприятиме розвитку самих закладів.

– Ми маємо можливість створити єдину потужну бібліотеку для дітей і юнацтва, теж імені Франка – на вулиці Льва Толстого, – розповів Ігор Івасюк.  – Це буде правильно із точки зору надання цих послуг, адже вони зберігаються у центрі міста. Але ці послуги будуть більш якісними. Сьогодні у кожної бібліотеки свої фонди, є випадки, коли закуповується одна і та ж література, періодика, а було б доречно купувати більший спектр літератури, якщо це буде одна велика бібліотека. Також це можливість проводити більше заходів зі школярами.

Приміщення на Соборній, де зараз розташована обласна дитяча бібліотека ім.Франка, заклад орендує. Тож дитячу бібліотеку планують перевести у приміщення яке належить обласній раді – на вулиці Льва Толстого, де зараз розташована наукова медична бібліотека. У такому разі дитяча бібліотека ім.Франка отримає власне приміщення і власну територію. Неподалік на цій же вулиці розташована обласна юнацька бібліотека. Тож фактично таке сусідство бібліотек створює єдиний бібліотечний простір для маленьких і юних користувачів, який буде зручним як для відвідувачів, так і для працівників бібліотек.

За словами Ігоря Івасюка, біля нового приміщення дитячої бібліотеки на Льва Толстого планують встановити дитячий майданчик, а також зробити спільний благоустрій територій біля обох бібліотек.

В свою чергу наукову медичну бібліотеку планують об’єднати із обласною науковою бібліотекою ім.Тімірязєва. Це логічне рішення, адже обидва бібліотечні заклади мають назву «наукові».

 

– Не зовсім правильна ситуація, коли є дві наукові бібліотеки і фактично розділені фонди. Вважаю, що ми маємо створити потужну медичну філію в рамках бібліотеки ім.Тімірязєва, і таким чином дати можливість усім користувачам цієї філії доступ до величезних наукових фондів, – зазначає Ігор Івасюк.

До речі, від дитячої та юнацької бібліотек звернулися до Міністерства культури – в підтримку такого об’єднання.

Останні новини

Новини

29 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня