, 30 Травня
booked.net
28 Грудня, 2020, 11:21

Володимир Гройсман: борги держбюджету ляжуть на плечі українців, це неправильно

Замість допомогти вирішувати проблеми українців нинішній Уряд перетворився на центр рішень, які тільки поглиблюють кризи. Про це у програмі «Реальна політика з Євгеном Кисельовим» заявив Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України 2016-2019 рр.

– В Уряду сьогодні взагалі немає лідерства. Має бути дуже чітка стратегія: що ми робимо сьогодні, які у нас є виклики. Ми маємо сказати людям, як ви будете жити через рік, з якими проблемами ми стикаємося і як ми ці проблеми допоможемо здолати. Але ми бачимо, що сьогодні Уряд перетворився на центр рішень, які тільки поглиблюють кризи, – заявив Володимир Гройсман.

Державний бюджет на 2021 рік, на переконання Володимира Гройсмана, несе величезні ризики, а заяви нинінього Уряду про його перегляд після першого кварталу – популістичні.

– Заявляє, що вони будуть його переглядати. А чому Уряд не каже про те, що там 250 мільярдів боргів. Або про те, що в цьому бюджеті 250 мільярдів дефіцит. Це означає, що 250 мільярдів сьогодні немає бюджеті. І не буде. Це означає, що цих 250 мільярдів треба десь запозичити, щоб тільки покрити цей дефіцит. А всього запозичень, уявіть собі, – 701 мільярд. Це величезна проблема, – зазначає Володимир Гройсман.

Він нагадав, що очолюваний ним Кабінет міністрів провадив інші підходи – стимулював економіку і відходив від політики постійних запозичень. Це дало змогу суттєво зменшити загальний борг України.

– Коли я приймав справи Уряду, загальний борг України був 80% ВВП. Коли ми передавали справи наступному уряду – він уже наближався до 50%. Тобто ми на 35% зменшили борг держави. А зараз у нас, здається, такий марафон, спрінт – хто більше грошей запозичить у бюджет. Це погано. Бо це все лягає на плечі українців, – зазначив Володимир Гройсман.

Останні новини

Новини

29 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня